Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Понад 100 тисяч тонн гуманітарної допомоги доставив Штаб Ахметова мирним жителям Донбасу

22.06.2016

101 100 тонн гуманітарної допомоги для мирних жителів Донбасу вже доставив Штаб Ріната Ахметова. За 22 місяці роботи в логістичні центри Штабу в Донецьку й Маріуполі гуманітарний вантаж завезли 5 055 двадцятитонних фур. Мирні жителі Донбасу отримали понад 8,5 мільйонів наборів виживання. Про це під час прес-брифінгу в ІА «Українські новини» повідомила Римма Філь, координатор Штабу Ріната Ахметова.  

Обсяг гуманітарної допомоги від Штабу у 8,5 млн наборів виживання можна порівняти з населенням 6 центральних і південних областей України: Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської, Херсонської та Черкаської.

«Щоб доставити понад 100 тисяч тонн продуктів, Штаб Ріната Ахметова відправив 217 автоколон. Вони їдуть щотижня, перетинаючи лінію розмежування. На сьогодні Штаб видав 8,5 мільйонів наборів виживання для найбільш соціально незахищених категорій населення. Нерідко один такий набір рятує цілі родини, які перебувають у важких умовах. Особливо в містах і селищах на лінії фронту, де поновилися сильні обстріли. Гуманітарний штаб продовжує доставляти допомогу на Донбас у колишніх обсягах», – прокоментувала Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу.

Вранці, 22 червня, було відправлено до Донецька завершальну в червні, 217-у автоколону у складі 16 великовантажних автомобілів. Вони везуть ще 320 тонн гуманітарної допомоги для жителів непідконтрольних територій.

Також сьогодні, попри сильні нічні обстріли, відкрився пункт видавання Штабу у прифронтовій Красногорівці.

У села й селища Донецької області і далі доставляють набори мобільні бригади видавання. За 241 виїзд волонтери видали 157 тисяч продуктових наборів.

«Мобільні бригади Штабу Ріната Ахметова доставили і видали допомогу на 90% прифронтовій території Донбасу. Це такі «гарячі точки», як Піски, Опитне, Очеретине, Новотроїцьке, Майорськ, Жованка. Там люди виживають, вони позбавлені елементарних засобів до існування. Розмір допомоги в кожному конкретному населеному пункті залежить від кількості жителів, що залишилися. У Пісках, наприклад, зараз проживають всього 14 осіб. Всі люди, які потрапляють під наші категорії, отримують набори гуманітарної допомоги. Переважно це пенсіонери, інваліди, багатодітні сім’ї, матері-одиначки. Практично ці категорії жителів і залишаються на лінії фронту», – розповіла Римма Філь.

Більш ніж два десятки прифронтових населених пунктів волонтери Гуманітарного штабу вже відвідали по кілька разів. Найближчим часом туди заплановано повторні виїзди.

Станом на 22 червня 2016 року Гуманітарний штаб Ріната Ахметова видав 8 млн 561 тис. дорослих і дитячих наборів виживання з обох боків лінії зіткнення.