Понад 100 тисяч історій про війну зібрав Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
«Пам’ять має залишитись для наступних поколінь. Щоби і через кілька століть люди знали, що таке руський мир», — розповідає Володимир Ободзінський. Його дружину, дочку, сина та онуків вбили авіабомби.
«Ми евакуювалися з Ірпеня з усім нашим притулком. На цій фотографії я стою з 19 собаками», — згадує волонтерка Настя Тиха. Її фото з врятованими тваринами облетіло світ.
«Мої шафа та півник — знаки того, що перемога буде за нами», — упевнена Надія Сватко з Бородянки. Її речі, вцілілі у руїнах розбитого будинку, стали символами стійкості українців.
Понад 100 тисяч історій мирних українців про війну зібрав Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — перший та найбільший в країні та світі архів історій цивільних постраждалих від війни росії в Україні. Це колосальна кількість свідчень тих, хто вижив. Це спогади про тих, кого більше немає. Це чесні, страшні, справжні історії про біль, страждання та жах. Історії про мужність, віру й надію.
Дивіться, слухайте, думайте: https://civilvoicesmuseum.org/
Музей «Голоси Мирних» став першоджерелом правди про війну, літописом трагедії, яку переживає країна з 2014 року та масштабним порталом, у якому збережено цінні складові національної пам’яті України. Він створив не лише надважливий архів, але й підґрунтя для справедливого осуду воєнних злочинів, джерело підтримки для тих, хто залишився в живих і прагне вголос розповісти свою правду.
Музей — це динамічна платформа, що активно розвивається, співпрацюючи зі світовою спільнотою. З Музеєм взаємодіють світові ЗМІ, допомагаючи доносити правду про те, що переживає Україна. Музей реалізує співробітництво з іноземними вишами у сферах освіти і науки, організує заходи у країнах Європи та в Україні із залученням світових експертів. А також підтримує документальне кіно і ділиться із кінематографістами історіями, щоб розповісти світу про досвід українців.
Партнерами Музею наразі є Oral History Association (США), USC Shoah Foundation, Меморіал та музей Аушвіц-Біркенау, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Музей історії міста Києва.
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.