Понад 100 тисяч історій про війну зібрав Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--9f52f81be70eb542d2de6551ca167bd25b129e59/%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%201202_2.png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%22sayt+1202_2.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%25201202_2.png)
«Пам’ять має залишитись для наступних поколінь. Щоби і через кілька століть люди знали, що таке руський мир», — розповідає Володимир Ободзінський. Його дружину, дочку, сина та онуків вбили авіабомби.
«Ми евакуювалися з Ірпеня з усім нашим притулком. На цій фотографії я стою з 19 собаками», — згадує волонтерка Настя Тиха. Її фото з врятованими тваринами облетіло світ.
«Мої шафа та півник — знаки того, що перемога буде за нами», — упевнена Надія Сватко з Бородянки. Її речі, вцілілі у руїнах розбитого будинку, стали символами стійкості українців.
Понад 100 тисяч історій мирних українців про війну зібрав Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — перший та найбільший в країні та світі архів історій цивільних постраждалих від війни росії в Україні. Це колосальна кількість свідчень тих, хто вижив. Це спогади про тих, кого більше немає. Це чесні, страшні, справжні історії про біль, страждання та жах. Історії про мужність, віру й надію.
Дивіться, слухайте, думайте: https://civilvoicesmuseum.org/
Музей «Голоси Мирних» став першоджерелом правди про війну, літописом трагедії, яку переживає країна з 2014 року та масштабним порталом, у якому збережено цінні складові національної пам’яті України. Він створив не лише надважливий архів, але й підґрунтя для справедливого осуду воєнних злочинів, джерело підтримки для тих, хто залишився в живих і прагне вголос розповісти свою правду.
Музей — це динамічна платформа, що активно розвивається, співпрацюючи зі світовою спільнотою. З Музеєм взаємодіють світові ЗМІ, допомагаючи доносити правду про те, що переживає Україна. Музей реалізує співробітництво з іноземними вишами у сферах освіти і науки, організує заходи у країнах Європи та в Україні із залученням світових експертів. А також підтримує документальне кіно і ділиться із кінематографістами історіями, щоб розповісти світу про досвід українців.
Партнерами Музею наразі є Oral History Association (США), USC Shoah Foundation, Меморіал та музей Аушвіц-Біркенау, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Музей історії міста Києва.
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.