Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Понад 1 700 наборів життєво важливих медикаментів видав дітям Штаб Ахметова

06.10.2016

Сьогодні, 6 жовтня, виповнився рік із моменту запуску проекту адресної допомоги «Ліки дітям». За цей час Гуманітарний штаб Ріната Ахметова видав 1718 наборів медикаментів дітям Донбасу, які мають тяжкі хронічні захворювання.

«З початком військових дій на Донбасі склалася критична ситуація з медикаментами. На гарячу лінію Штабу Ріната Ахметова надходило дедалі більше звернень від батьків важкохворих дітей. Основна причина – відсутність препаратів і державних програм підтримки дітей Донбасу. Люди буквально кричали про допомогу. Тому Рінат Ахметов прийняв рішення видавати препарати системно із найбільш затребуваних напрямів. За час існування проекту «Ліки дітям» 961 дитина отримала допомогу на лікування астми, епілепсії й цукрового діабету», – розповідає Юлія Герасименко, керівник програми «Адресна допомога» Гуманітарного штабу.

75% дітей, які отримали допомогу Штабу, жителі непідконтрольної території. Ще 25% – переселенці, які проживають на Донбасі. Більшість дітей віком до 12 років.

Найпотрібнішим за час дії проекту стали протисудомні препарати – Штаб видав 645 наборів для дітей, які страждають на епілепсію і ДЦП. Також діти отримали: 465 наборів протиастматичних препаратів, 231 набір інсуліну і 377 наборів тест-смужок.

«До Гуманітарному штабу надходить багато дзвінків від батьків дітей, у яких захворювання почали розвиватися на нервовому ґрунті. Так сталося і з 9-річною Ангеліною. Дівчинка влітку 2014 року гостювала в дідуся в Торезі й бачила, як збили «Боїнг». За короткий час Ангеліна потрапила в лікарню з діагнозом цукровий діабет. Цей випадок не поодинокий, ми приймаємо багато таких звернень», – запевняє и.

У межах програми адресної допомоги Гуманітарний штаб видає препарати на три місяці вперед, добираючи їх кожній дитині індивідуально. Багато сімей за рік роботи проекту «Ліки дітям» отримали допомогу вже 2–3 рази.

Заявки приймаються за телефоном гарячої лінії Штабу 0800 509 001. Видають препарати від Гуманітарного штабу дітям віком до 18 років із непідконтрольних територій, а також переселенцям на мирній території Донбасу. Отримати їх можна тільки в аптеках мирних Артемівська, Маріуполя і Краматорська Донецької області.