Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Поїхала на Кубок Європи за два дні після поранення»: історія 17-річної дзюдоїстки Дарини Долі у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

20.06.2024

17-річна дзюдоїстка Дарина Доля звикла перемагати. Тож навіть після поранення внаслідок російського обстрілу, із тільки-но накладеними на обличчя швами, запитала у тренера, чи поїде вона на Кубок Європи. І — поїхала змагатися. Свою історію Дарина довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Дарина навчається у спортивному коледжі у Дніпрі. У тому, де виростили багатьох найвідоміших спортсменів. Того дня російська ракета прилетіла поруч із закладом одразу після сирени — учні не встигли дійти до укриття.

«Я відчула, що поранена. У стані паніки хотіла глибше сховатися у підвалі, щоби мене не дістали. Дівчата зупинили мене, стали заспокоювати», — розповіла Дарина Олексію Суханову, актору, ведучому та амбасадору Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Поранених евакуювали до лікарні. Дарині наклали на обличчя п'ять швів. Попри це, вона поїхала на Кубок Європи вже за два дні. Того разу поранення і стрес зробили свою справу і перемогти не вдалося, але вже за місяць спортсменка здобула друге місце на кубку країни серед дорослих.

«Я хочу продовжувати займатися спортом. Щоб у мене все виходило. Щоб Кубок Європи став найнижчою сходинкою, і далі вже тільки вище», — говорить Дарина.

Дивіться та слухайте більше з перших вуст: https://bit.ly/3zcSyvN

Історія Дарини увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який збирає історії мирних мешканців України про війну від першої особи. Його архів містить вже понад 110 тисяч історій.

Розкажіть свою на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.