Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Подолати стрес під час війни: психологи Фонду Ріната Ахметова допомагають медикам у Запорізькій області

30.03.2023

Мобільні бригади психологів Фонду Ріната Ахметова відвідують громади по всій Україні, надаючи підтримку уразливим категоріям населення. Нещодавно психологи Фонду провели консультацію на тему «Як подолати стрес під час війни» для медичних працівників Широківської об’єднаної територіальної громади Запорізької області.

Медики області постійно стикаються з викликами, адже приймають багато поранених та травмованих. Лікарі громади зізнаються, що після початку повномасштабної війни підвищилася небезпека під час роботи, зросла відповідальність за пацієнтів. У перші дні була розгубленість, але довелося швидко адаптуватися.

«На лекції психологів Фонду Ріната Ахметова ми дізналися, як реагувати на стресові ситуації. Враховуючи умови, в яких ми живемо, це корисна інформація. Завдяки психологічним прийомам я за необхідності зможу професійніше заспокоїти людину поруч», – ділиться Тетяна Клименко, лікарка-анестезіологиня клініки «Сімейний лікар» Широківської сільської ради.

«З частиною матеріалу, яка пролунала на тренінгу, ми, лікарі, обізнані. Проте дуже важливо, що інформація систематизована. А завдяки тому, що вона подана простою „людською“ мовою, ми зможемо її використовувати в роботі з пацієнтами», – коментує Сергій Білай, начальник підрозділу «Стаціонар» того ж медичного закладу.

Проєкт Фонду Ріната Ахметова з психологічної допомоги постраждалим від війни стартував у 2014 році. Минулоріч до нього долучилися мобільні бригади психологів. У 2023-му психологи Фонду надають допомогу також старшокласникам, медикам та освітянам.

Психологічну допомогу від Фонду з 2014 року отримали вже понад 145 тисяч жителів України. Задля цього 250 психологів пройшли навчання Фонду Ріната Ахметова з курсу «Травма війни».