Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Почути голос мами: допомога в слухопротезуванні

10.05.2018

Тато й мама дворічного Тимура дуже довго чекали, коли син скаже своє перше слово. Півроку тому батьки забили на сполох – припустили, що син відстає в розвитку. Виявилося, причина в тому, що у хлопчика вроджена глухота.

«Оскільки дитина не чує звуки мовлення, вона не може навчитися розмовляти без слухових апаратів», – розповідає Олександр Рябцев, лікар-отоларинголог, сурдолог Центру слуху міста Краматорська.

Купити самостійно слухові апарати для дитини сім'я переселенців просто не мала за що.

«Ми могли збирати дуже довго ці гроші. І тільки за умови, що не будемо ні харчуватися, ні одягатися, нічого собі не дозволяти. Ну, не було можливості купити їх, – каже Анастасія, мама Тимура. – Важко було, не знали, що робити, як піднести цю новину рідним. Перестали плакати, коли зрозуміли, що треба зібратися і взяти себе в руки».

Батьки хлопчика звернулися до Штабу Ріната Ахметова, який допоміг придбати для Тимура високочутливі слухові апарати. Вони були встановлені малюкові кілька днів тому в Центрі слуху Краматорська. Тепер дитині потрібен певний час, щоб звикнути до протезів, завдяки яким вона вперше змогла почути голос мами.

«Зараз найзаповітніша, найбільша наша мрія – щоб Тимур став відгукуватися на своє ім'я, зміг вимовити його», – розповідає Анастасія. – Ми дуже вдячні Рінату Ахметову за те, що йому небайдужа доля людей, які потребують допомоги».

Завдяки програмі «Адресна допомога» Штабу Ріната Ахметова понад 11 тисяч осіб змогли отримати допомогу на лікування, більш ніж 5 тисяч з них – це діти.

Слухопротезування дітей: як отримати допомогу?

Звернутися по допомогу можуть сім'ї, які належать до таких категорій:

  • Багатодітні або неповні сім'ї; дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), діти-сироти та діти під опікою; сім'ї, в яких виховується більш ніж одна тяжкохвора дитина; сім'ї, що складаються з двох і більше інвалідів.
  • Діти з нововиявленою приглухуватістю. Вік до 5 років.
  • Сім'ї-переселенці чи сім'ї, які проживають на території Донецької та Луганської областей.

Як подати заявку на допомогу?

Заявку на слухопротезування треба залишити на гарячій лінії Гуманітарного штабу 0-800-509-001 або надіслати на електронну пошту [email protected].