Підсумки квітня і плани Штабу Ахметова на травень — брифінг Римми Філь
Сьогодні, 30 квітня, в ІА «Українські новини» відбувся брифінг Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. Про підсумки роботи Штабу у квітні та обсяги планованої допомоги у травні розповіла на прес-конференції координатор Гуманітарного штабу Римма Філь.
На сьогодні гуманітарна ситуація на Донбасі не покращилася, щодня вона дедалі критичніша. Досі немає соцвиплат, ліків чимраз менше, не працюють державні програми. Найчастіше в населених пунктах, не підконтрольних Україні, гуманітарна допомога від Ріната Ахметова є єдиним джерелом існування для багатьох незахищених категорій населення.
«Критичність ситуації розуміє й українська влада. Президент України Петро Порошенко у своєму інтерв’ю телеканалу «Україна» зазначив, що Україна насамперед зацікавлена в тому, щоб гуманітарна ситуація на Донбасі була розв’язана. Ми віримо цим словам і дуже сподіваємося, що нашими спільними зусиллями всіх небайдужих людей, волонтерського руху і, насамперед, органів державної влади буде розв’язано проблему блокади Донбасу і блокади існування людей, громадян України, які залишилися на територіях, не підконтрольних українській владі», — сказала на брифінгу Римма Філь.
Зі свого боку Гуманітарний штаб у квітні провів дуже інтенсивну роботу й виконав ті завдання, які ставив Рінат Ахметов. Цього місяця на склади до Донецька й Маріуполя було доставлено 6 тисяч 400 тонн вантажів, які перевезли 320 великовантажних автомобілів. Це продукти для формування 500 тисяч наборів.
Впродовж квітня допомогу від Штабу отримали 439 тисяч осіб у 56 містах і районах, як на мирних територіях, так і на територіях за лінією зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Всього видано 411 тисяч продуктових наборів та 28,5 тисяч дитячих наборів. Вперше по гуманітарну допомогу звернулися 3703 особи.
«Це свідчить про те, що люди у відчаї, і вони переступають межу сорому чи збентеження. Вони змушені прийти й попросити допомоги, хоча раніше ніколи цього не робили. З одного боку, це поганий симптом, він свідчить про безвихідь становища, у яке потрапили люди. З іншого боку, ще кілька місяців тому я передавала слова Ріната Ахметова про те, що під час війни жодні сором і зніяковілість не потрібні. І що його допомога щира й від усього серця. Нехай люди приходять і отримують допомогу: і на себе, і на малюків», — сказала Римма Філь.
Зазначимо, що впродовж квітня штаб Ахметова відкрив нові пункти видавання гуманітарної допомоги в Торезі, Новотроїцькому та Олександрівському районі Донецької області. «Це ті больові точки, де люди ще жодного разу не отримували нашу допомогу», — зазначила координатор Гумштабу. На сьогодні з постійних пунктів видавання допомоги найбільший розташований у Куйбишевському районі Донецька. У квітні тут видано 22 920 продуктових наборів. Найменший, але не менш важливий і складний, розташований в Іловайську — там упродовж місяця видано 2815 наборів. За словами Римми Філь, пункти видавання гуманітарної допомоги штабу є як на українській території, де проживає велика кількість переселенців — Слов’янськ, Костянтинівка, Краматорськ, Маріуполь, так і в містах, де тривають військові дії, і в містах на лінії зіткнення.
Також координатор Штабу розповіла про програму «Адресна допомога». «Адресна допомога — це коли людина звертається безпосередньо до Гуманітарного штабу зі своєю бідою. А біди бувають різні. Це і проведення складних операцій, і допомога важкохворим діткам, і допомога у проведенні хіміотерапії. У квітні Штаб надав адресну допомогу для 65 осіб (зокрема, 27 дітей) на суму понад 500 тисяч гривень. Допомогу на кардіопрепарати отримали 15 осіб, інсулін — 25 дітей. Адресно доставили 880 продуктових наборів тим людям, які самостійно не можуть вийти зі своїх помешкань через вік і хвороби», — пояснила Римма Філь.
У травні перед Гуманітарним штабом стоїть завдання забезпечувати взяті на себе зобов’язання. До населених пунктів Донбасу заплановано доставити продукти для формування 350 тисяч дорослих продуктових наборів і 42 тисяч спеціально для діток.
«Треба зазначити, що у травні істотно зміниться продуктовий набір. Замість проблемних тушонки й кільки будемо видавати дві банки курячого паштету і дві банки консерви «Сардина». Також до продуктового набору буде включено пачку солі й пачку гороху. Всього у травневому наборі буде 16 одиниць продуктів, крім зазначених, це олія соняшникова, борошно, макарони, крупи, молоко згущене», — розповіла Римма Філь.
Крім того, у травні завершиться навчання 250 кризових психологів Гуманітарного штабу. Слухачі пройдуть завершальний модуль курсу «Травма війни» й отримають сертифікати. «Це означає, що всі діти та їхні батьки з Донецької та Луганської областей, травмовані війною, можуть отримати кваліфіковану психологічну допомогу. 12 тисяч дітей вже охоплені проектом «Психологічна допомога» від Штабу Ріната Ахметова від початку дії програми», — підсумувала Філь.