Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між фондом Ріната Ахметова «Розвиток України» та Івано-Франківською облдержадміністрацією

06.02.2012

Основним напрямком співпраці стане подолання епідемії туберкульозу в області у рамках програми фонду «Зупинимо туберкульоз в Україні» за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Хоча за показниками захворюваності Івано-Франківська область демонструє хороші показники (за результатами 6 місяців 2011 року посідає 12-те місце серед областей України, маючи показник захворюваності 34,1/100 тис.чол., що нижче показника по країні – 35,2/100 тис. чол.), у регіоні спостерігається зростання захворюваності на 4,9% у порівнянні із 6 місяцями минулого року.

Анатолій Заболотний, директор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»: «На фоні зростання захворюваності знизилася частка хворих, які виділяють бактерії, що свідчить про недостатню якість діагностики. Тому запланована фондом оптимізація лабораторної мережі, навчання спеціалістів, поставка обладнання для лабораторій ІІ-ІІІ рівнів відіграватиме важливу роль у покращенні діагностики в області. Програмою також передбачено обладнання відділення мультирезистентного туберкульозу (найбільш важка форма, стійка до більшості препаратів) бактерицидними випромінювачами та сучасною вентиляційною системою, яка унеможливить перехресне зараження, зокрема, медперсоналу. Для того, щоб мати реальні дані по захворюваності та «відстежувати» шлях хворого, буде запроваджено єдиний електронний реєстр даних – з цією метою поставимо обладнання та навчимо персонал».

Вітаючи фонд на Прикарпатті, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк високо оцінив внесок соціально адаптованого бізнесу у різні сфери, зокрема, у найважливішу – медицину. Губернатор нагадав про співпрацю із фондом «Розвиток України» у галузі забезпечення онкослужби області сучасним обладнанням і запевнив, що область зробить все необхідне і для подолання туберкульозу. «Це дві небезпечні хвороби, боротися із якими потрібно спільно. Лише ефективна боротьба приносить конкретні результати. Це ми бачимо на прикладі Донецької області, де програма фонду призвела до зниження показників захворюваності і смертності від туберкульозу. У цьому питанні потрібен державний підхід, державна підтримка»,- наголосив пан Вишиванюк. Також губернатор відмітив, що вже підписано угоду про забезпечення онкодиспансеру сучасним комп’ютерним томографом, ведуться роботи для облаштування приміщення. 

Нагадуємо, що рік тому фонд Ріната Ахметова підписав від імені України 5-річну грантову угоду з Глобальним фондом для боротьби із епідемією ВІЧ/СНІДу, туберкульозу та малярією у розмірі 95 млн. дол. Кошти спрямовані на подолання туберкульозу, епідемію якого було оголошено у країні ще 1995 року. Фонд також зі свого боку вкладає кошти у реалізацію програми. Організація має великий досвід у подоланні небезпечного захворювання, реалізуючи з 2007 року власну програму «Зупинимо туберкульоз».

Інші фото з заходу можна подивитись у фотогалереї.

Прес-служба
Фонду Ріната Ахметова
 «Розвиток України»