Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Перший Новий рік з усиновленою дитиною. Усиновителька Тетяна Волкоморова – про перші місяці адаптації та новорічні свята

05.01.2022

Програма “Рінат Ахметов ‒ Дітям. Сирітству ‒ ні!” продовжує підтримувати усиновителів ‒ дарує дітлахам подарунки на новорічні свята, підтримує спілкування з батьками та з радістю ділиться цим з користувачами порталу Sirotstvy.net . Публікації 2022 року ми вирішили розпочати з історії батьків, які вперше святкували новорічні свята з усиновленою (прийомною) дитиною.

Програма поцікавилася, як поводили себе дітки та які подарунки їм сподобалися більш за все. У цьому матеріалі ‒ розмова з усиновителями Тетяною та Євгеном Волкоморовими. Восени 2021 року родина всиновила 3-річного Семена з дитячого закладу Одещини.

Про алгоритм усиновлення Волкоморових можна почитати за посиланням:

Історія усиновлення - родина Волкоморових

Перші місяці адаптації

“Чесно скажу, спочатку було важко, ‒ ділиться Тетяна Волкоморова. ‒ І хоча ми пройшли курси та багато дізнавалися про усиновлення, життєвий досвід ‒ це інше. Як кажуть: одна справа ‒ говорити, інша справа ‒ жити. Так і з усиновленою дитиною.

Спочатку ми в усьому звинувачували себе, бо здавалося, що це через те, що ми щось не зробили. Навіть один раз відвідали психолога ‒ прояснили багато корисного. Тільки через кілька місяців ми почали трохи розуміти, що відбувається насправді і де межа між вередуванням та реальною потребою. Гадаю, це процес тривалий і ми будемо вивчати Семена все життя. Наприклад, ми ще не зовсім зрозуміли, чому синок не любить молочні страви, проте з радістю їсть борщ та цибулю.

За ці 4 місяці було різне: і вередування, і гомін, і бійка в садочку. Ми віддали сина в приватний садочок, де група невелика і вихователь має можливість займатися з кожною дитиною. Ми постійно на зв’язку, разом коригуємо його поведінку: вихователька ‒ в садочку, ми ‒ вдома. Дуже добре, що син нас слухається і ми постійно з ним спілкуємося. З нього ще вилізають “інтернатівські негативи”, але сподіваємося, що поступово це зійде нанівець”.

Перший Новий рік

“Перед святом ми вперше залишили Семена з бабусею ‒ це була така маленька перемога, бо синок до того залишався або з нами, або в садочку. Взагалі, Новий рік зустріли спокійно, в тісному колі сім’ї. Синок тільки попросив, щоб розбудили його на новорічний салют. Звісно, ми виконали його прохання, але після того не могли вгамувати до ранку.

Рідні та близькі подарували стільки подарунків, що ми вирішили поступово віддавати їх сину. Ще й досі даруємо! Цікаво, але більше за все Семену подобаються подарункові коробки, ніж власне подарунки. Син складає в них свої речі, потім знов перекладає і лише згодом починає цікавитися подарунком, який був усередині коробки. За цим дуже цікаво спостерігати”.

Подарунки від Фонду

Напередодні новорічних свят Семен Волкоморов уперше отримав подарунки від нашого Фонду в рамках 21-річної Акції “Рінат Ахметов - Дітям”. “Це було приємною несподіванкою, ‒ написала нам мама Тетяна. ‒ Дякуємо Фонду Ріната Ахметова за такі чудові подарунки!”