Особливості соціально-психологічної адаптації дітей: як пройшов онлайн-тренінг (ВІДЕО)
25 липня 2024 року прийомні батьки, усиновителі, вихователі, опікуни та фахівці соціальної сфери мали можливість прослухати онлайн-тренінг, присвячений особливостям соціально-психологічної адаптації дітей. Тренінг, організований програмою «Рінат Ахметов ‒ Дітям. Сирітству ‒ ні!», відвідали 292 учасники. Переглянути відеозапис тренінгу можна на офіційній сторінці програми у Facebook за посиланням.
Під час тренінгу спікерка Галина Мазур, сертифікована тренерка з підготовки кандидатів у сімейні форми виховання, розповіла про умови успішної адаптації та інтеграції дітей із сімей ВПО, про специфіку процесу адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Тренерка зазначила, що для успішної адаптації дитини до нових умов батькам необхідно в першу чергу стабілізувати власний емоційний стан, не висовувати надмірних вимог до дитини, допомагати в налагодженні контактів та якісно проводити час разом.
«Батьки ‒ це приклад для наслідування. Діти сильно відчувають психоемоційний стан своїх батьків. Тому насамперед треба подбати про себе, щоб у дитини було підґрунтя під ногами», ‒ зазначила Галина Мазур.
Експертка порадила батькам зачитати своїм малюкам терапевтичну казку «Герої також плачуть» (завантажити тут). Казка має цікавий дитячий сюжет про воєнні події у нашій країні та містить шаблони розмальовок, які можна з дитиною розфарбувати та проговорити свій емоційний стан.
Також фахівчиня радить батькам під час адаптації дитини до дитячого садочка бути готовими «відпустити дитину», не перевантажувати її додатковими гуртками та заняттями, зробити цей процес поступовим та «лагідним». А під час адаптації до школи необхідно спочатку визначити психологічну готовність дитини, створити комфортний режим дня, обирати навчальний заклад, базуючись на гарних відгуках про вчителів та обов’язково підтримувати дитину під час адаптації.
«Адаптація ‒ це неабиякий стрес для дитини», ‒ наголосила Галина Мазур.
Тож для ефективного перебігу процесу адаптації необхідно створити позитивний психологічний мікроклімат в родині, підтримувати емоційний контакт з дитиною, а також не знецінювати труднощі, які виникають у дитини під час адаптації.
Учасники онлайн-тренінгу отримали багато нової та цікавої інформації, а також дієві поради та лайфхаки щодо адаптації дітей до дитсадка та школи.
Наприкінці заходу учасники залишили велику кількість подяк Фонду Ріната Ахметова та його команді за організацію й проведення змістовного тренінгу. Учасники підкреслили важливість обговорюваної теми та відзначили, що такі навчання сприяють підвищенню професійної кваліфікації й виховного батьківського потенціалу.
Відгуки учасників тренінгу:
«Все, як завжди, на вищому рівні! Усім миру, добра й плідної співпраці! Щира подяка організаторам!»
«Дякую! Бажаю частіше проводити такі вебінари»
«Дуже цікаво й змістовно. Легка та цікава подача інформації»
«Дякуємо за отриману інформацію! Розповідь цікава, спікер доступно подавала інформацію»
«Все було змістовно, розглянуті питання актуальні. Були наведені приклади. Тренінг був дуже цікавий, актуальний і пізнавальний. Дякую за вашу роботу!»
«Дуже приємно співпрацювати з організаторами Фонду. Дуже корисні тренінги, цікавий формат проведення заходів, актуальні теми»
«Щиро дякую за корисну та доступно подану інформацію. Бажаємо більше таких потрібних у наш непростий час заходів»
«Дякую за змістовні вебінари, за надання в онлайн-форматі літератури з пройденої теми»
«Побільше проведення подібних тренінгів! Організаторам заходу бажаю наснаги, цілеспрямованості та терпіння!»