Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Окупанти стріляли по людях, які тікали з села»: мешканець Київщини довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

08.01.2023

У будинок Петра Приходька у Вовчкові, що на Київщині, російські солдати увірвалися у пошуках його зятя та онуків. Та молодь встигла виїхати. Вдома лишилися Петро, який пересувається на милицях, його дружина, прикута до ліжка, і донька. Ще дитиною Петро пізнав лиха у Другу світову війну, а тепер пам’ятатиме і цю. Своєю історією чоловік поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

«Ми зараз — в селі Вовчків по вулиці Миру. Почалося все це так. Вони приїхали на край села і там квартирували. Побачили машину зятя. У двір ускочили семеро, якось через огорожу перебралися. Один зайшов до хати з автоматом і давай нишпорить по всіх шафах. Вони шукали дітей, хотіли їх забрати — якщо б забрали, зять вийшов би за дітьми», — згадує Петро.

Чоловік, який пережив багато труднощів у житті, працював у шахті, має армійську та чорнобильську інвалідності, у розпачі згадує окупацію. Вороги влаштували у хаті Петра засідку: один стояв із автоматом, другий із гранатометом. Думали, що зять у будинку і буде втікати через вікно. Але потім усвідомили, що тут немає нікого, крім самого Петра, його дружини та доньки.

Петро згадує: росіяни побачили, як люди тікали з села через лісосмугу, переїхали з танками на вулицю ближче до цього місця і стріляли по тих, хто намагався врятуватися. Потім підпалили з вогнемета суху траву, через що згоріли чотири сусідські будинки. Весь цей час окупанти курили та посміхалися через страшну пожежу, гасити яку не було кому.

«А нікому не подзвонити, і води немає. Неможливо пожежних викликати. У нас у ванній дощова вода, дочка брала звідти... Вона навіть брови обсмалила тут», — ділиться Петро. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3YOfQjY

Історія Петра увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 50 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001