Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Окупанти казали — нам вас не шкода»: Ірина Білик поділилася історією мешканки Маріуполя

03.07.2022

Амбасадор Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, народна артистка, співачка, композиторка та поетеса Ірина Білик поділилася історією Ірини Клисичко з Маріуполя, яка провела кілька страшних тижнів у місті, а потім жила в окупації.

«Зранку 24 лютого, дізнавшись з новин, що обстрілюють Київ, Дніпро, Харків, жінка відвезла доньку до своїх батьків за місто. А сама повернулася у Маріуполь», — розповідає Ірина Білик.

Зв’язок з рідними обірвався, і коли через довгий час вперше прийшла смс, це був подарунок долі — живі! Ще більшим щастям було, коли прорвався дзвінок. Ірина плакала, почувши рідні голоси. Вона згадує, як у Маріуполі люди ховалися у квартирах, у підвалах, жили вдесятьох в одній кімнаті...

Ірині вдалося вирватися з міста. Коли дісталася своїх, трохи полегшало. У перший же день в крамниці купила хліб! Ще теплий, білий батон. Бігла полем додому, розривала цей батон... Він замінив будь-які найбажаніші ласощі.

А потім почалося життя в окупації. Люди, які прийшли на українську землю, встановлювали свої порядки. Приходили додому, шукали ознаки воєнних, українські символи. Коли Ірина пояснювала їм, що вона тут через знищене житло у Маріуполі, відповідали: «Ну й що? Нам вас не шкода».

Зараз Ірина у Запоріжжі, на українській території. Вона мріє повернутися додому. Жінка розуміє, що місто вже ніколи не буде таким, як раніше. Але вірить: ми відбудуємо його — і Маріуполь стане ще кращим, ніж був. Її повну історію ви знайдете за посиланням bit.ly/3Ajgdcg

Історія Ірини стала частиною архіву Музею «Голоси Мирних». Це найбільший у світі архів історій мирних жителів нашої країни, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 20 тисяч історій з перших вуст. Амбасадор Музею Ірина Білик закликає усіх ділитися своїми історіями — для того, щоби вони були почуті та не перетворилися на суху статистику.

Розкажіть свою історію! Це можна зробити так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію;
— відвідайте портал Музею (https://civilvoicesmuseum.org/) та натисніть кнопку «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зверніться на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.