Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

#ОдинДень2014: Фонд Ріната Ахметова збирає історії мешканців Донбасу

23.11.2021

Фонд Ріната Ахметова продовжує збір історій у рамках онлайн-проєкту #ОдинДень2014. Мета проекту – показати, що початок війни – це не один день, а десятки чи сотні різних днів. Своїми історіями у соціальних мережах уже поділилися сотні українців, серед них відомі телеведучі, журналісти, зірки футболу.

Один із тих, хто поділився своєю історією – Ірина Нагорна з Маріуполя. 

– Для мене усвідомлення прийшло вранці 25 серпня 2014 року. Почуття страху, змішане зі злістю. Тоді   мене розбудив дзвінок знайомої, яка плакала в слухавку й говорила, що їй щойно зателефонувала   сестра з Новоазовська і повідомила, що з боку кордону йде колона танків, – розповідає Ірина.

За словами жінки, ця інформація швидко дійшла до Маріуполя і в місті почалася паніка.

– На виїздах із міста у бік Запоріжжя стояли нескінченні черги з автомобілів, закрилися магазини й офіси, підвали багатоповерхівок перетворилися на сховища. Багато хто поспіхом почав покидати місто. На сімейній нараді було вирішено, що ми нікуди не поїдемо! 30 серпня люди стали «живим ланцюгом». Тоді про Маріуполь дізнався весь світ. Місто не здалося, але заплатило високу ціну... Тепер я знаю справжню ціну мирному небу та прабабусиним словам «головне, щоб не було війни», – каже Ірина.

Стати учасником проекту #ОдинДень2014 просто. Для цього необхідно опублікувати свою історію-спогад про день, коли на Донбасі почалася війна, додавши хештеги проекту: #ОдинДень2014, #ГолосаМирних, #ФондРінатаАхметова. Докладніше про проект у відео:

Проект #ОдинДень201 став частиною унікального Музею «Голосу Мирних»

‒ Фонд розповідає і розповідатиме про долі мирних жителів Донбасу якнайбільшій кількості людей у нашій країні та в усьому світі. Для цього за особистою ініціативою Ріната Ахметова і був створений Музей «Голоси Мирних». Це безпрецедентний документальний проєкт, який має на меті розповісти всьому світу про людей, життя яких конфлікт на Донбасі назавжди розділив на «до» та «після». Це перше джерело правдивих свідчень очевидців воєнних дій на Донбасі, розказаних від першої особи, власними голосами тих, хто пройшов через страхіття збройного конфлікту, ‒ розповіла Ірина Блажан, головна директорка програм Фонду.

Фонд Ріната Ахметова також провів творчий конкурс есе «Один день» для школярів 9-11 класів із Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. Загальна кількість історій, зібраних у рамках конкурсу та онлайн-проєкту, становить близько 2500! Кращі з них увійдуть до експозиції Музею «Голоси Мирних».