Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Обличчя кольору війна»: Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова презентував у Черкасах виставу про життя в окупованому Маріуполі

18.09.2022

У Черкасах відбулася театралізована вистава Олексія Гнатюка «Обличчя кольору війна», яку презентував Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова у рамках національного проєкту «Тиждень Мирних», що триває. 

Вистава, яку відвідали понад 300 глядачів, розповідає про життя людей в окупованому Маріуполі, про історію боротьби маріупольців за своє право жити у вільній і незалежній Україні. 

Сюжет заснований на справжніх історіях маріупольців, якими вони особисто поділилися з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова – найбільшим у світі архівом історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 35 000 історій. 

«Ми маємо про це говорити, адже це наша історія. Люди повинні знати, які наслідки можуть бути, якщо не бути патріотами. Це науковий посібник із того, як треба виживати. Наші актори грають насамперед самих себе. Це дуже цінно», - наголосив Олексій Гнатюк, режисер, переселенець із Маріуполя.

Ті, хто прийшов подивитися виставу, мали можливість ближче познайомитися з Музеєм та історіями, які містить його масштабний архів. До того ж, гості на власні очі побачили унікальні речі з Маріупольського драматичного театру, які перетворилися на справжні артефакти. За кожною з таких речей є історія, яку ми маємо пам'ятати.

«Цю виставу однозначно варто подивитися. Я захоплююся тим, що люди, які пережили дні, тижні такого страхіття, здатні продовжувати творити і нести цю правду. Я вдячний Музею «Голоси Мирних» за те, що реалізується цей проєкт, що ця правда про страждання, які зазнавало і зазнає мирне населення від окупантів, доноситься до широкого загалу. Велике вам спасибі», - подякував Павло Валенчук, заступник міського голови м. Черкаси.

Фонд Ріната Ахметова вп'яте проводить проєкт «Тиждень Мирних», який став подією національного масштабу. В рамках проєкту презентація вистави «Обличчя кольору війна» відбулася також у Черкасах та у Дніпрі.