Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Нові рекомендації ВООЗ щодо особливостей харчування пацієнтів із туберкульозом

06.03.2014

ВООЗ опублікувала рекомендації, що стосуються особливостей харчування пацієнтів з туберкульозом – Nutritional care and support for patients with tuberculosis Guideline. Документ доступний поки що тільки англійською мовою, тому Проект USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» на своєму сайті підготував огляд деяких основних його положень.

Головні рекомендації, висловлені ВООЗ у цьому документі:

  • Немає доказів того, що харчування пацієнтів з ознаками гострого недоїдання та активним туберкульозом повинне відрізнятись від пацієнтів з гострим недоїданням, які не мають активного туберкульозу.
  • Якщо недоїдання ідентифікується на момент діагностики туберкульозу, туберкульоз слід вважати ключовим фактором, на який повинне бути направлене першочергове втручання.
  • Дуже важливо, щоб оцінка якості харчування та відповідна допомога не зменшували ресурси на оптимальну діагностику та лікування туберкульозу.
  • Втрата ваги або нездатність набрати вагу є показанням до подальшої клінічної оцінки (наприклад, на стійкість до протитуберкульозних препаратів, низьку прихильність до лікування, супутні обставини) та оцінки харчування, з метою визначення найбільш ефективних подальших втручань.
  • Сильно виражена виснаженість є показанням до більш ретельного моніторингу харчування та раннього призначення посиленого харчування (до того, як завершаться перші 2 місяці лікування).

Більш розгорнута інформація про ключові принципи, які повинні бути враховані при формулюванні національних або субнаціональних рекомендацій з харчування, доступна на сайті Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні»

З повним текстом Рекомендаційанглійською мовою можна ознайомитись на сайті ВООЗ.