Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Нема будинку. Нема нікого в живих»: інтерв’ю героя Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який втратив всю родину через російську авіабомбу

09.06.2023

Володимир Ободзінський з Житомирщини — один із українців, чия історія про війну є частиною архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Російська авіабомба вбила його родину: дружину, доньку з онуками-близнюками та сина-підлітка. Нещодавно чоловік розповів про свою трагедію у інтерв’ю відомій телеведучій Олесі Бацман.

Володимир мужньо переживає своє горе і прагне справедливості. Він виступив на народному суді у Гаазі, на якому символічно судили володимира путіна: дав свідчення, які буде використано у міжнародних судових процесах проти ворога.

«Фонд Ріната Ахметова для музею „Голоси Мирних“ знімав повномасштабний сюжет про мою трагедію. Це не тільки моя трагедія, це трагедія для всієї України. Після його виходу дуже багато було звернень. Наскільки я розумію, люди, які організовували суд, звернулися до Фонду і він запропонував і мою історію. Це одна з історій, яка їх вразила. Вони запропонували мені, щоби я приїхав до Гааги», — ділиться Володимир.

Біда прийшла 8 березня 2022 року, о дев’ятій вечора. Йому подзвонив товарищ. Сказав, що неподалік дому Володимира «щось бахкало». Його батьки пішли перевірити, чи все добре.

«Я набираю батька. Чую мамин крик. А батько каже: „Вов. Нема будинку. Нема нікого в живих“. В одну секунду все. Все закінчилося», — каже чоловік.

Сину було 14, доньці 19, дружині 40. Онукам — рік... Він згадує, як востаннє з ними спілкувався: «Ми ж не прощалися навіки, ми ж тільки до зустрічі...»

Володимир хоче дожити до Перемоги України і побачити путіна на справжній лаві підсудних. Дивіться повну історію Володимира у Музеї «Голоси Мирних» за посиланням bit.ly/3ABWQvm

Інтерв'ю для Олесі Бацман — за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=AEIY-DVYlgQ

Історії свідків та їхні розповіді про суд у Гаазі ви знайдете у колекції Музею: bit.ly/3W61w5o

Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії (800) 509 001.