Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

На західних кордонах: як борються з коронавірусом у Луцьку

28.04.2020

Найбільше число українців, заражених коронавірусною інфекцією, живуть у Києві та Західній Україні. Луцьк в зоні особливого ризику. Він оточений митними постами між Україною та Польщею, через місто проїжджають сотні тисяч туристів і тих, хто працює в Європі. Тому карантин тут особливо суворий. Місцева влада зупинила весь міський транспорт. Пересуватися вулицею можна виключно в масках і рукавичках. Особливі заходи безпеки вжиті і в Волинській обласній інфекційній лікарні, де приймають хворих з ускладненнями від COVID-19. Лікарня розрахована на 180 пацієнтів. Зараз кількість ліжок оперативно збільшують до двохсот.

Директор лікарні Руслан Морочковський каже, що у персоналу загалом позитивний настрій. Медики впевнені, що Україна зможе зупинити коронавірус. Оптимізму додає увага до потреб медиків – Міністерство охорони здоров'я склало перелік необхідного. На чолі списку значився кисневий концентратор. Нещодавно обладнання прибуло в лікарню. Воно було закуплено і передано лікарям Фондом Ріната Ахметова.

– Концентратор вкрай необхідний для надання допомоги інфекційним хворим. Дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за надану допомогу, – сказав Руслан Морочковський.

Лікар-ординатор відділення реанімації інтенсивної терапії Віктор Сулим упевнений, що отриманий апарат врятує не одне життя:

– З огляду на те, що останнім часом є перебої з постачанням кисню, це життєво необхідний апарат. Це перший апарат такої потужності, що у нас з'явився.

З початку епідемії Фонд передав державним лікарням дві партії апаратів штучної вентиляції легенів і кисневих концентраторів. Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Медзаклади, що вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров'я України.

Крім того, Фонд закуповує аналізатори проб і тест-картриджі для них. Таке обладнання вже передано медикам Києва та Маріуполя.

Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.

Фонд Ріната Ахметова придбав для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів на коронавірус. Вони вже передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України, і наразі надійшли у регіони.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Вже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний та протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і Youtube-каналі.

Також Фонд спільно з Мінцифри, Міністерством охорони здоров'я та Асоціацією анестезіологів України представили новий відеопроєкт «COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легенів». Він покликаний допомогти фахівцям, які будуть або вже застосовують в практиці реанімаційне обладнання для порятунку пацієнтів з ускладненнями коронавірусної інфекції, швидко знайти спільну мову з сучасною цифровою медтехнікою. Серіал буде доступний на YouTube-каналі та сторінках Фонду Ріната Ахметова в соцмережах.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов і відомий журналіст Савік Шустер.