Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

На окупованих територіях Донбасу бракує найнеобхідніших продуктів

30.03.2015

На окупованих територіях Донбасу бракує найнеобхідніших продуктів харчування. Найбільш затребувані крупи, олія, цукор, свіже м’ясо, свіжі молочні продукти.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявила генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Наталя Харченко під час круглого столу «Гуманітарна мапа Донбасу: потреби місцевих жителів і переселенців», ініційованого Гуманітарним штабом Ріната Ахметова.

За її словами, потреба в базових продуктах залишається дуже високою.

«Що стосується забезпечення продовольчих продуктів на окупованих бойовиками територіях України, то ситуація залишається стабільно складною. Найбільш затребувані крупи, олія, цукор, свіже м’ясо, свіжі молочні продукти. За деякими продуктами ми бачимо зниження потреби, насамперед це стосується консервів, згущеного молока. І навпаки дуже затребувані, дуже потрібні свіжі продукти. У деяких містах є проблеми з хлібом. У містах, де ведуться бойові дії, є гостра проблема з водою», — сказала Харченко.

Вона також підкреслила, що в окупованих містах, окрім дефіциту, ціни на продовольчі продукти досить високі. «Через продуктову блокаду ціни зросли в рази», — сказала Харченко.

Так само Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, зазначила, що дані дослідження свідчать, що Штаб Ріната Ахметова вибрав правильну стратегію, зосередившись на доставлянні мирним жителям Донбасу продуктів харчування.

«Донбас перебуває в ізоляції. Асортимент продуктів став помітно меншим, ціни на продукти злетіли, постачальники переорієнтуються на Росію, люди похилого віку й діти ще більше потребують допомоги. Є величезний дефіцит ліків. За перші три місяці роздали на Донбасі понад 1 млн продуктових наборів. Це понад 13 тисяч тонн продуктів. Кількість людей, які щомісяця одержують допомогу від штабу, наближається до 400 тисяч на місяць. Всього з початку роботи штабу видано 2 млн 350 тисяч продуктових наборів. Гуманітарний штаб надав допомогу 855 тисячам осіб», — зазначила Філь.

Гуманітарна мапа ситуації та потреб Донецької та Луганської областей була розроблена на замовлення Гуманітарного штабу Ріната Ахметова. В основі мапа — дані соціологічного дослідження КМІС, проведеного в березні 2015 року. Ключовий аспект нового дослідження — оцінка потреб жителів Донбасу в динаміці (попередні дослідження проводилися у вересні, жовтні, листопаді та грудні 2014), а також потреби переселенців всередині Донбасу.

В опитуваннях, проведених із жовтня 2014 до березня 2015, вивчалися поточні потреби населення у продуктах харчування, медикаментах і непродовольчих товарах, ситуації з роботою медичних, освітніх установ, комунікацій.