Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

На Львівщині будують міні-містечко будинків сімейного типу

31.01.2013

У Мостиському районі Львівщини будується невеличке містечко будинків сімейного типу.

За участю Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка у селі Пнікут відкрито будинок сімейного типу родини Бучми Михайла та Марії.

Це вже четверта новозведена оселя, побудована за ініціативи Благодійного фонду Української греко-католицької церкви. Усього тут заплановано спорудити п’ять будинків та облаштувати спортивно-ігрові майданчики для дітей.

На сьогодні у міні-містечку виховується двадцять шість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Після двадцяти трьох років, коли діти вибувають із будинку сімейного типу, вони мають можливість проживати в окремих кімнатах у прибудові до цього ж будинку, доки не влаштують особисте життя.

Як повідомила керівник служби у справах дітей Мостиської РДА Оксана Онохова, надалі планується введення соціального житла для вихованців дитбудинків.

Юрій Павленко відзначив Мостиський район є прикладом для всієї України. Адже за останні чотири роки тут жодна дитина не була скерована в інтернат. Діти залишилися на вихованні близьких чи родичів, або їм надали можливість зростати у прийомній сім’ї.