На «Форумі усної історії України» з key note промовою виступить дослідник публічної історії Антон Лягуша
В рамках «Форуму усної історії України», який відбудеться 10 жовтня у Києві, зі спеціальною промовою виступить Антон Лягуша — кандидат історичних наук та дослідник публічної історії, академічний директор магістерських соціальних та гуманітарних студій у Kyiv School of Economics. Ініційований Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, Форум стане першим офлайн-заходом, під час якого зустрінуться українські та світові документаційні ініціативи.
До 24 лютого 2022 року Антон Лягуша був доцентом Університету Джорджа Мейсона у США, викладачем курсу з публічної історії та медіа. Нині він повернувся до України та керує магістерською програмою з досліджень пам’яті та конфліктів у Київській школі економіки.
На «Форумі усної історії України» пан Лягуша виступить зі спеціальною промовою на тему «Стратегії документації війни: влада, сила, зміст та свідчення». Мова піде про те, як через повномасштабну війну росії проти України змінились правила та практика фіксації подій та свідчень: від використання можливостей ШІ до класичних автофіксацій подій в їхній хронології та інтерпретації, постали нові методологічні бар’єри.
Які стратегії обирають різні агенти історії, збирачі та архіватори свідчень? Як проявляється влада свідчення та влада інтерпретації? Як впливає різноголосся на процес документації та (не)формувння громадської думки?
На підставі аналізу автор виокремлює ключові аспекти інтерпретації документів війни та їхній вплив на створення історичного наративу та формування сприйняття минулих подій.
У рамках «Форуму усної історії» заплановано три панельні дискусії, під час яких учасники обговорюватимуть різні аспекти документації досвідів війни. Захід є ініціативою Музею «Голоси Мирних», який збирає та документує свідчення цивільних про війну від першої особи та зібрав вже понад 85 тисяч свідчень.
Захід проводитиметься у партнерстві з USC Shoah Foundation та Oral History Association, за підтримки КНУ імені Тараса Шевченка та Університету Марії Кюрі-Склодовської (Люблін).
Участь у Форумі безкоштовна і можлива за попередньої реєстрації та підтвердження від організаторів. Реєстрація доступна за посиланням https://forms.gle/UB8Z1c8LaZ56Nnpt8 та відкрита до 8 жовтня 2023 року.
З питань акредитації преси, будь ласка, звертайтеся до Ольги Носик за електронною адресою [email protected].
З питань реєстрації та додаткових питань — до Володимира Капустіна за електронною адресою [email protected].
Слідкуйте за новинами Форуму на сторінці Facebook: https://fb.me/e/1vf7B6r1P
та сайті Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/news