Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Ми поховали 13-річного Єлисея на городі, під абрикосою»: Ганна із села Перемога довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова свою історію

08.04.2023

Село із символічною назвою Перемога, що на Київщині, росіяни захопили 28 лютого. Ганна Рихлик не виїжджала звідти. Історію про те, що вона бачила під час окупації, жінка довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

У перші дні повномасштабного вторгнення до неї приїхали родичі й друзі з Києва та Броварів, загалом 11 людей від 3 до 62 років. Всі думали, що в селі буде безпечніше. Але вже на початку березня стало зрозуміло, що звідти треба тікати. Люди намагалися домовитися про «зелений коридор» із російськими військовими. Одного разу ворог сказав «ні. Помирати будемо тут всі разом». А іншого дня погодили виїзд. Навіть побажали людям щасливої дороги…

«Через декілька годин я вийшла на подвір’я — а там всі мої, хто мав бути в дорозі зараз, стоять в крові. І кажуть, що Єлисея більше нема. Йому було всього 13 років. Росіяни розстріляли машину, в якій він був. Того дня загинув ще один підліток, 15-річний Даня», — пригадує Ганна.

Родина хотіла забрати тіло Єлисея. Військові країни-агресора не дозволяли цього зробити. Врешті на перемовини з ними поїхав один місцевий мешканець. Пізніше з’ясується, що насправді він співпрацював із ворогом. Того ж дня він просто привіз матері її мертве дитя.

«Ми поховали Єлисея в мене на городі, біля абрикоси», — мовить жінка.

Її близькі змогли виїхати 14 березня. Звідтоді ситуація в селі щодня загострювалася.

«В ніч на 30 березня я не спала, — думала, що хату від вибухів знесе. Ми ж не знали тоді, що українські військові вже майже звільнили Київщину, і це останній страшний обстріл» — говорить Ганна. І додає, що «дуже хочеться побачити Мир. Тому мусимо жити». Дивіться та слухайте історію Ганни за посиланням https://bit.ly/3Mp67Nb
 


Історія Ганни увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже майже 65 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001