«Ми не знали, в який російський табір нас везуть»: історія підлітка, якого повернули додому після вивезення до рф у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
Окупувавши у 2022 році Ізюм, вороги почали вивозити українських дітей до росії — «до табору». Тоді у краснодарському краї опинився і Євген. Своєю історією повернення додому підліток поділився із Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова під час відпочинку та психологічної реабілітації на зміні «Блогер Кемп» у проєкті «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України».
Бої за Ізюм точилися декілька місяців. Люди ховалися у підвалах, виходити звідти навіть на п’ять хвилин було небезпечно. Потім ворожа армія окупувала місто, а за деякий час на його вулицях стали з’являтися «запрошення» на відпочинок.
«На стовпі висіло оголошення, що дітей збирають у табір. Ми не знали, в який саме», — пригадує Євген.
Дітей росіяни вивезли буцімто на декілька тижнів, проте пізніше термін перебування збільшили. Хлопці та дівчата стали дзвонити додому і дізналися, що їх місто знову вільне. А батьки усвідомили, що дітей вкрали.
«Із Ізюма нас у таборі було десь восьмеро. Наші мами згрупувалися, щоби зібрати документи і приїхати за нами. Коли повернувся, відчував тільки радість. Хоча місто боляче бачити, багато будинків зруйновано», — розповідає Євген.
Його історія повернення додому увійшла до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, який зібрав понад 100 тисяч історій мирних мешканців України про війну з перших вуст. Дивіться та слухайте тут: https://bit.ly/3V4Neng
Історії українських дітей, які пережили незаконне вивезення до росії, і яких вдалося повернути додому Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав до окремої колекції. Дивіться її тут: https://bit.ly/49zZkJe
Свою історію Євген розповів під час відпочинку на зміні «Блогер Кемп», де взимку оздоровлювалися та проходили психологічну реабілітацію хлопці й дівчата, яких було незаконно вивезено до росії та вдалося повернути додому. Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Офісом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини першим надав комплексну допомогу цим дітям та підліткам.
Розкажіть свою історію про війну на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.