«Ми не говоримо про війну, не хочемо згадувати», – у таборі «Альбатрос» відкрилася третя зміна
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--7bf60ad9730ffad16f5abab84677e37161b5f313/2017-08-27969_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222017-08-27969_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272017-08-27969_0_orig.jpg)
10 серпня в таборі «Альбатрос», який розташований у селищі Стрілкове Херсонської області, відкрилася третя зміна. Майже 130 дітей, що беруть участь у проекті Гуманітарного штабу Ріната Ахметова «Мирне літо – дітям Донбасу», прибули до табору, розташованого на березі Азовського моря. Більшість дітей проживають на непідконтрольній території Донбасу, у «сірій зоні», і не з чуток знають, що таке війна.
«Ми не говоримо про війну, не хочемо згадувати. Тут море, класні вожаті. Наприкінці дня втомлюємося і спимо без задніх ніг. Єдине – дуже переживаємо за батьків», – розповів 9-річний Гліб, переселенець із Горлівки.
У таборі «Альбатрос» діти із зони бойових дій зможуть не тільки оздоровитися й розважитися, але і пройти психологічну реабілітацію. Для цього з ними працюватимуть досвідчені психологи, які через ігрові активності, майстер-класи та арт-терапію допоможуть дітям впоратися з травмою війни. У таборі працюють три психолога Гуманітарного штабу, кожен із них пройшов навчання по курсу «Травма війни».
«Тут створені всі умови для того, щоб дитина хоч якось відновилася й адаптувалася до мирного життя. Ми проводимо арт-терапію, пісочну терапію, через різні техніки наводимо в норму тіла й душі дітвори», – каже Валерія Волкова, психолог.
Всього в дитячих таборах у межах проекту «Мирне літо – дітям Донбасу» вже побувало понад 3 000 дітей із зони воєнного конфлікту. Проект проводиться щорічно протягом останніх 3 років.
«Дітям Донбасу дуже важливо відпочити в спокійній і дружній атмосфері, отримати можливість поспілкуватися не лише з ровесниками, а й із дорослими людьми – тими, хто їх зрозуміє й підтримає. «Мирне літо» триває, цьогоріч кількість дітей, які відпочили в найкращих таборах України, досягне 500», – підсумував Андрій Хворостянко, менеджер програм і проектів Гуманітарного Штабу Ріната Ахметова.