Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Ми говорили один одному, що все буде добре»: брат та сестра з Харкова стали учасниками літньої зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова

29.08.2023

Після початку повномасштабного вторгнення 12-річний Марко та 10-річна Аня з Харкова опинилися на відстані один від одного — брат у місті, а сестра на дачі, у так званій «сірій» зоні. Лише коли зробили «зелений коридор» і зняли мінування, вони змогли знову побачитись. Цього літа діти стали учасниками зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова.

«Ми говорили одне одному, що все пройде, що буде все добре. Хоча нічого не було добре. Батько думав, що це на три дні, а мати розуміла, що це надовго», — згадує дівчинка.

Вона та її брат довірили свою історію Олексію Суханову, ведучому та актору, амбасадору Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Марко залишався у міській квартирі на 12 поверсі, разом із бабусею та дідусем. Спали у коридорі, побоюючись поранень від скла у разі обстрілу.

«Без світла сиділи. Благо, ми звільнили дуже багато міст і тепер не даємо їм вимикати світло. Одного дня мене бабуся покликала, сказала — у сусідній недобудований будинок летить ракета. Я побачив, як щось залітає в поверх, а потім іде дим. Кілька поверхів обвалилося», — розповідає він.

Аня була на дачі з мамою, татом та домашніми тваринами. Коли батьки ходили за їжею, залишалася сама. Іноді було страшно. Повернення до Харкова принесло полегшення всім. Аня раділа можливості бути вдома, Марко був щасливий бачити свою родину знову.

Розмірковуючи про росіян, путіна та війну, брат та сестра вражають дорослими судженнями. І гаряче підтримують рідну країну у боротьбі з агресором. Бесіду вони завершують гучним: «Слава Україні!»

Ви знайдете історію Марка і Ані за посиланням: 

Як можна закінчити війну? Не дитячі думки Марка і його сестри Ані з Харкова | Говорить Суханов

«Блогер Кемп» — це відпочинок, організований Фондом Ріната Ахметова. Тут діти зміцнюють здоров’я, відпочивають та опановують навички блогера. З хлопцями та дівчатами працюють досвідчені психологи Фонду та професіонали медіагалузі.

Участь у проєкті «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України» беруть діти, які багато пережили через війну. Серед них — діти, які були депортовані до росії та повернулися в Україну; ті, хто втратив батьків внаслідок війни; дітлахи з прийомних сімей, ДБСТ, під опікою та усиновлені; діти, які живуть у зонах активних бойових дій та ті, хто постраждав внаслідок бойових дій.

У рамках проєкту оздоровлення та професійну психологічну допомогу отримали майже 5000 дітей зі всієї країни. Набір на наступні зміни буде оголошено згодом.