Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музейна студія для людей з різними фізичними та соціальними можливостями

02.07.2013

Навесні Донецький обласний краєзнавчий музей став грантером Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» у програмі «і3», представивши проект «Музейна студія для людей з різними фізичними та соціальними можливостями». Проект спрямований на інтеграцію особливих людей в суспільство, а також на розширення можливостей музею. Кінцевий термін реалізації проекту – листопад 2013 року.

Чимало роботи зроблено вже сьогодні: створено тактильний фонд для особливих відвідувачів, проведено творчі майстерні, завершено розробку та виготовлення «м’яких етикеток». Також закінчується розробка і апробація спеціальних екскурсійних модулів-програм перебування, музейної анімації, виготовлення спеціалізованого обладнання (комплексу засобів аудіовізуального супроводу відвідання Музейної студії для людей з різними фізичними та соціальними можливостями, спеціальних меблів для інтерактивного майданчику студії). Восени чекаємо на вихід у світ видання дитячого музейного путівника.

У межах гранту співробітники нашого музею також отримали чудову можливість пройти стажування на тему «Арт-терапія у музеї» в Російському етнографічному музеї в Санкт-Петербурзі.


Донецький             краєзнавчий музей був єдиним представником музейної спільноти від України. Програма стажування              передбачала вивчення досвіду музеїв з арт-терапевтичного напрямку роботи.


Створення Музейної студії сприятиме соціокультурній адаптації людей з обмеженими фізичними та соціальними можливостями в контексті розширення можливостей музею за допомогою спеціальних мультимедійних технологій та особливого рекреаційного простору, а головне – зробить музей більш цікавим та доступним для всіх.

Олена Глубока,

заввідділом науково-просвітницької роботи

Донецького обласного краєзнавчого музею