Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова зібрав 80 тисяч історій про війну

03.08.2023

Вісімдесят тисяч історій. За кожною — голос та доля мирної людини, яка постраждала від війни в Україні. Це історії про тих, хто багато пережив — і про тих, чиї життя перервала російська агресія. Історії про біль, страх, втрати — і про надію та віру у Перемогу. Усі вони увійшли до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Музей збирає, зберігає та ділиться історіями з 2014 року для розуміння життя в умовах війни заради кращого, мирного майбутнього. Прагнучи бути достовірним джерелом такої інформації, він збирає історії з перших вуст. До того ж, є психотерапевтичним проектом для людей, які мають змогу розділити свій біль, розповідаючи власні історії та дізнаючись історії інших.

Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова прагне розповідати світові правду про події в Україні. Це реалізується через масштабну міжнародну співпрацю як з медіаресурсами, так і з іноземними навчальними закладами, організацію тематичних заходів в Україні, Європі, США, втілення спільних місій із документалістами, істориками, мислителями, митцями, експертами зі збереження національної пам’яті. Музей є першим та єдиним представником України у міжнародній Oral History Association – Асоціації усної історії в США.

Історії, які містить архів Музею, є живими свідченнями щодо російських воєнних злочинів в Україні. Люди, які довірили Музею свої історії, виступають на міжнародних майданчиках, зустрічаються з впливовими людьми світового масштабу, зокрема Папою Римським. Вони розповідають про пережите, привертаючи увагу до війни та закликаючи допомагати Україні. Деякі з героїв Музею вже виступали свідками під час народного трибуналу над путіним у Гаазі.

Музей є лауреатом престижних міжнародних премій — зокрема, The Drum Awards for Social Purpose та Global Digital PR Award. Окрім роботи з історіями та міжнародної співпраці, Музей «Голоси Мирних» розробляє та презентує тематичні колекції: у його архіві є добірки історій людей, які пережили жах у Маріуполі, вижили в Ірпені та Бучі, колекції про українських медиків, про порятунок культурної спадщини, історії знаменитостей та дитячі розповіді про війну.

Усе це можна знайти на онлайн-порталі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова (https://civilvoicesmuseum.org/).. "‌") Долучайтеся та розкажіть свою історію – це можна зробити як на сайті, так і зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію Фонду 0 800 509 001 (лінія працює з понеділка по п'ятницю).