Музей «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова запустив чат-бот у Telegram
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--48e00cdd4c355f164d9bce6e4386de423f60cfc0/%D0%A7%D0%B0%D1%82%D0%B1%D0%BE%D1%82_1200%D1%85628.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22CHatbot_1200h628.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25A7%25D0%25B0%25D1%2582%25D0%25B1%25D0%25BE%25D1%2582_1200%25D1%2585628.jpg)
Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних» створив чат-бот у Telegram, за допомогою якого жителі України можуть розповісти свої історії про життя під час війни.
«Голоси Мирних» — це унікальний онлайн-музей, наймасштабніший у світі архів історій мирних жителів України, які стали жертвами або свідками війни. Наразі архів Музею вже налічує 25 000 історій, зібраних з 2014 року.
Розповідати власні історії дуже важливо — для того, щоби жодна з них не була забута, щоби світ дізнався про пережите Україною, а свідчення про злочини Росії було зафіксовано задля справедливого покарання. У розповіді історій є і важлива психотерапевтична функція: можливість проговорити свій біль допомагає позбутися травми війни.
Чат-бот — це простий та зручний інструмент, який допоможе тим, хто з певних причин не готовий до особистої розмови з інтерв'юерами Музею. Дотримуйтесь підказок чат-бота і відповідайте на запитання, які він надсилає. Опитування триватиме 10-15 хвилин.
Адреса чат-бота: https://t.me/civilvoicesmuseum_bot. Знайти його також можна, вписавши у рядок пошуку @civilvoicesmuseum_bot.
Поділитися історією можна й іншими способами:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію;
— відвідайте портал Музею та натисніть кнопку «Розповісти історію» (праворуч зверху);
— зверніться на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.
Кожна історія важлива! Розкажіть свою — щоби зберегти пам'ять про минуле та теперішнє заради кращого майбутнього.