Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Музей Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних»: історія Ольги Суркової

26.07.2021

Ольга Суркова під час збройного конфлікту на Донбасі втратила найдорожче – дочку. Дівчині було 19 років, коли після закінчення училища вона поїхала з Красногорівки провідати друзів у Донецьк  і загинула від кулі снайпера на вулиці обласного центру.


Історія Ольги Суркової та її сім'ї зберігається в Музеї Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». У Музеї вже зібрано понад 2 тисячі таких історій, а мета до 2025 року – 100 тисяч.

– На сайті Музею в розділі «Історії Мирних» можна прочитати розказане людьми, побачити їх фотографії, знімки будинків, дворів, міст і сіл після бомбардувань. Фонд записав і зберігає серію відео- і аудіоінтерв’ю з очевидцями подій. Музей «Голоси Мирних» – це простір гуманізму, простір роботи з травмою війни, простір роботи з пам'яттю. Це територія прийняття, місце для роздумів і рефлексії, – розповіла директорка з комунікацій Фонду Юлія Єршова.  


Зі сльозами і болем Ольга Суркова згадує той час, коли загинула її дочка.


– Дуже важко втратити дитину, дорослу тим більше. Виростити її, виходити, дати освіту, і ось так різко раз – і немає дитини. Це як праву руку відняли. Не розуміла, що її немає. Навіть маленький мій синочок говорив: «Мамо, це ж неправда, це ж не вона. Мамо, вона ж прийде?», – говорить Ольга.


Ховатися від обстрілів, втрачати здоров'я та близьких були змушені й жителі Красногорівки, де живе Ольга. Вона працює медсестрою в травматологічному відділенні місцевої лікарні. Каже, що не раз допомагала у порятунку людей.


– Перші два роки дуже багато привозили поранених мирних жителів. Це страшно. Це страшно, які рани. Довго гоїлися, дуже довго ми їх виходжували, – згадує жінка.


Ольга наголошує на важливості допомоги, яку жителі її регіону отримували від Фонду Ріната Ахметова.


– Дуже дякую Рінату Ахметову за те, що нам допомагає. Він бачить, як люди живуть погано, як їм важко видиратися. Як люди буржуйки ці топлять. І вугілля, і води немає, і світла іноді немає. Він допомагає людям. А хто допоможе, крім нього? Хто допоможе?


Для Музею Фонду Ріната Ахметова важливо зберегти кожну історію заради майбутнього, заради миру. Якщо ви мирний житель Донбасу, про пережите вами теж повинні дізнатися! Розкажіть свою історію! Перейдіть за посиланням https://civilvoicesmuseum.org/my-story і заповніть невелику анкету або звертайтесь на телефонну лінію 0800509001, щоб зробити свій внесок у збереження пам'яті.