Чи можна усиновити дитину з іншої області?
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--3a4b50a719b3990bf854b8b9bd22a63d6d71021b/2017-10-28759_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222017-10-28759_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272017-10-28759_0_orig.jpg)
Досить часто фахівці програми «Сирітству – ні!» чують від потенційних усиновителів про те, що нібито не можна усиновити дитину з іншого регіону. Тому ми вирішили розвінчати цей міф.
У постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 №905 « Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей », яка регулює питання усиновлення, сказано, зазначено, що для отримання інформації про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидати в усиновлювачі мають право звернутися в службу у справах дітей за місцем їхнього обліку, служби у справах дітей обласних та Київської міської держадміністрацій та Мінсоцполітики.
Кандидати в усиновлювачі, які за результатами ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку, не виявили бажання отримати направлення для знайомства з дитиною, можуть звернутися в Мінсоцполітики для ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на централізованому обліку. За бажанням їм також може бути призначена дата наступного ознайомлення з інформацією про дітей, які перебувають на регіональному обліку.
Тому, як бачимо, всиновлювати можна дитину з будь-якого регіону України.