"Моє квітуче місто перетворилося на безодню аду": Ірина Білик поділилася історією мешканки Маріуполя
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--e800fe774dbdfb838f315a9ba66b8967ddc75e46/12.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%2212.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%2712.jpg)
Маріуполь... Нескорене місто, яке ворог жорстоко знищує разом з людьми. Біль України, який сколихнув весь світ. Амбасадор Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова, народна артистка, співачка, композиторка та поетеса Ірина Білик поділилася історією жінки з Маріуполя, яка вижила після двох попадань снаряду в її дім, вирвалася з палаючого міста та розповіла про жах, у якому живуть та вмирають його мешканці.
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова збирає, зберігає та ділиться з миром історіями мешканців Україні, які постраждали від воєнних дій. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних людей про життя в умовах війни.
Співачка поділилася історією Ірини Гусак з Маріуполя, у будинок якої двічі потрапив снаряд, коли її родина була вдома. Ірина вижила й тоді, коли "прилетіло" на площу, де вона і ще дві тисячі людей чекали на гуманітарну допомогу. Вижила й тоді, коли дорогою з міста на розтрощену машину з її родиною націлив дуло ворожий танк... Ірина згадує палаючі будинки та Азовсталь, згадує, як люди вмирали на вулицях, прохаючи лише попрощатися з близькими. Але найсильніший біль — те, що вона не змогла забрати з Маріуполя маму.
Історія-щоденник Ірини Гусак увійшла до архіву Музею "Голоси Мирних". Амбасадор Музею Ірина Білик закликала співвітчизників ділитися власними історіями.
Розповісти вашу історію можна на порталі Музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.