Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Мобільна жіноча консультація фонду Ахметова обстежила в Маріуполі приблизно тисячу жінок 03.12.2014

03.12.2014

Сьогодні, 3 грудня, у Міжнародний день інвалідів, у Маріуполі підбили підсумки роботи Мобільної жіночої консультації (МЖК) фонду Ріната Ахметова. Із 15 жовтня унікальна «клініка на колесах» обстежила понад тисячу жінок із числа вимушених переселенців, а також жінок з інвалідністю в межах роботи Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.

У 22 випадках були виявлені підозри на рак грудної залози й гінекологічних органів. 60 жінок дізналися про доброякісні утворення, а 143 — про патології, що належать до передракових станів. Всі жінки отримали первинні рекомендації та направлення до лікувальних установ згідно з профілем виявлених патологій.

Голова Жовтневого районного товариства інвалідів Ольга Партакела розповіла, що в Мобільній жіночій консультації пройшли обстеження 224 жінки з інвалідністю, із них 14 пересуваються за допомогою візків. Пересувний комплекс обладнаний спеціальним підіймальним пристроєм, на якому можна піднятися жінкам в інвалідних візках. Завдяки МЖК деякі жінки з інвалідністю вперше в житті пройшли комплексне обстеження.

Головний лікар «Міського міжрайонного онкологічного диспансеру м. Маріуполя», заслужений лікар України, хірург-онколог Сергій Волошин, підбиваючи підсумки роботи Мобільної жіночої консультації, високо оцінив роль Гуманітарного штабу й соціальну значущість проекту. «Хочеться сказати тільки спасибі Гуманітарному штабу, його засновнику Рінату Ахметову, директору й команді Національного інституту раку за виконану роботу», — зазначає головний лікар

Нагадаємо, Мобільна жіноча консультація від Фонду Ріната Ахметова — перший і єдиний в Україні пересувний медичний комплекс, створений за європейськими зразками для обстеження репродуктивної системи жінок. Завдяки цьому проекту понад 5000 жінок, зокрема, 356 з інвалідністю І-ІІІ груп, змогли безкоштовно обстежитися, дізнатися про стан свого здоров’я і вчасно почати лікування.

МЖК працювала на базі Міського міжрегіонального онкологічного диспансеру, жінок обстежили фахівці Національного інституту раку (Київ), медики маріупольського онкодиспансеру, лікарі приватних клінік. Спеціалізований 18-метровий автопоїзд у Маріуполі відвідали приблизно тисячі жінок.