Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Медики Кривого Рогу отримали апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

12.06.2020

Фонд Ріната Ахметова й компанія Метінвест передали апарат штучної вентиляції легенів медикам Кривого Рогу. Сучасну та високоточну апаратуру Monnal T75 виробництва Air Liquide Medical Systems SA (Франція) отримала Криворізька інфекційна лікарня № 1.

«Апарати ШВЛ передаються українським медикам у рамках проєкту "Боротьба з COVID-19 в Україні". Це частина великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Це реанімаційне обладнання високого класу. Такі апарати будуть актуальні навіть через багато років і необхідні для надання допомоги важким хворим, для порятунку життя людей по всій Україні», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За її словами, 32 апарати ШВЛ передаються державним установам охорони здоров’я. Це найбільша партія апаратів ШВЛ, яка надійшла в Україну з початку епідемії коронавірусу.

«Від імені Засновника Фонду Ріната Ахметова хочу подякувати лікарям, які зробили й далі роблять неймовірне. Коли весь світ пішов на карантин, ви сміливо вирушили назустріч небезпеці. Понаднормова робота, цілодобове занепокоєння, професійні виклики. Ви, як щит, зустріли новий вірус. Щира подяка за натхнення та хоробрість. Хочу підкреслити, що Фонд Ріната Ахметова, компанія Метінвест допомагають Кривому Рогу з початку пандемії. Місто – ключове для компанії Метінвест, і ми будемо й далі сприяти та працювати спільно з представниками влади, медиками, для того, щоб разом впоратися з новими викликами», – сказав представник Метінвесту Андрій Скачков.

Своєю чергою мер Кривого Рогу Юрій Вілкул подякував за допомогу, зазначивши, що місто не вперше відчуває увагу та підтримку Ріната Ахметова:

«Завдяки зокрема допомозі Фонду Ріната Ахметова та компанії Метінвест, нам вдається своєчасно проводити тестування й обстеження як працівників медустанов, так і жителів Кривого Рогу. Апарат ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова дає змогу не тільки боротися з ускладненнями коронавірусу, а й десятками інших захворювань. Щиро дякуємо».

Як розповів начальник департаменту охорони здоров’я Кривого Рогу Костянтин Мурашко, отриманий апарат ШВЛ – висококласна техніка, актуальна та потрібна в будь-який час.

«Тільки спільними зусиллями можна досягти результату. Те, що робить Фонд Ріната Ахметова, дорогого варте, це дає змогу вивести наші лікарні на сучасний рівень надання допомоги. У XXI столітті без цього неможливо. Ми вдячні за допомогу», – зазначив Костянтин Мурашко.

Крім того, двом лікарям Криворізької інфекційної лікарні № 1 було вручено сертифікати про проходження спеціального курсу навчання роботи з найсучаснішими моделями апаратів ШВЛ. Фонд організував курс спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України. Зокрема, сертифікати отримали заввідділення анестезіології та інтенсивної терапії Денис Турапін і лікар-інтерн Олексій Шелковий.

Також медперсонал лікарні отримав від Фонду Ріната Ахметова сертифікати на комплект медичного спецодягу. Лікарі зможуть за QR-кодом вибрати необхідні розміри одягу, який буде зшито за спецзамовленням.

Раніше Фонд Ріната Ахметова передав медичним установам Кривого Рогу 18 400 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Усього Дніпропетровська область отримала 30 тисяч тестів.

Крім того, Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України отримав від Фонду сучасний аналізатор ПЛР-тестів на коронавірус CFX96 Touch і джерело безперебійного живлення, яке забезпечить функціонування апарата навіть у разі екстрених вимикань електрики.

Як повідомлялося, Фонд Ріната Ахметова вже передав апарати ШВЛ медикам Львова, Івано-Франківська, Краматорська, Костянтинівки та Бахмута. Усього державним установам охорони здоров’я буде передано 200 одиниць найсучасніших моделей цієї техніки.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти в порятунку життя людей. Він реалізується в рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.