Майже 2 тисячі людей за один день відвідали виставку ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--46d10fb3116c438fb9b54fef23e596a5b0a37a95/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD-%D0%9D%D0%9E%D0%92%D0%98%D0%99-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%20(5).png?content_type=image%2Fpng&disposition=inline%3B+filename%3D%22SHablon-NOVYY-sayt+%25285%2529.png%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%25A8%25D0%25B0%25D0%25B1%25D0%25BB%25D0%25BE%25D0%25BD-%25D0%259D%25D0%259E%25D0%2592%25D0%2598%25D0%2599-%25D1%2581%25D0%25B0%25D0%25B9%25D1%2582%2520%25285%2529.png)
18 травня Україна відзначала Міжнародний день музеїв — свято, покликане підкреслити важливість культурної спадщини, національної пам’яті та історії. Того дня виставка ГОЛОСИ у мультимедійному просторі Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова здобула приголомшливий рекорд — лише за день її відвідали майже 2 тисячі людей.
Андрій Палатний, лінійний продюсер виставки та театральний куратор GOGOLFEST, який проводить кураторські екскурсії виставкою, зазначив, що у День музеїв одна з таких екскурсій стала найбільшою за кількістю глядачів від початку роботи експозиції з 22 лютого 2024 року.
«У Міжнародний день музеїв виставку ГОЛОСИ відвідали люди різного віку — від дітей до літніх. Під час екскурсій ми зосередилися на спілкуванні. Деякі з відвідувачів не стримували сліз... Люди приділяли багато уваги артефактам та валізам на стіні, прослуховували живі історії про війну на планшетах, майже кожен другий знімав експозицію на телефон», — поділився пан Андрій.
Виставка ГОЛОСИ триватиме у Музеї історії міста Києва до 26 травня 2024 року. Це живий простір із артоб’єктами, які прагнуть розкрити глибину і силу історій українців про війну. Виставка побудована так, щоб провести відвідувача крізь темряву до світла.
Ключовим елементом є триптих інсталяцій, які розкривають тему втрати дому та питання «Що таке дім? Де він? Чим або ким він є?»:
- «Місто» представляє покинуті, порожні будівлі, що символізують українські міста, зруйновані війною;
- «Стовп зруйнованого життя» — інсталяція, що складається з реальних предметів та артефактів війни, які належать конкретним людям;
- «Стіна з фігур „Мирні“» зображає людей із валізами на спинах, які символізують тих, хто був змушений залишити свої домівки через війну.
У двох інсталяціях вбудовані валізи з планшетами, на яких можна прослухати справжні історії людей — свідків війни, зібрані Музеєм «Голоси Мирних». Це частина з понад 100 тисяч історій, які вже є у Музеї. Ви знайдете їх за посиланням "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова
Відвідати виставку ГОЛОСИ можна безкоштовно за адресою: Київ, Богдана Хмельницького, 7. Щосуботи о 15:00 на виставці проводяться кураторські екскурсії.