Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Маріупольська міська лікарня № 9 отримала два апарати ШВЛ експертного класу від Фонду Ріната Ахметова і компанії Метінвест

08.10.2020

1 жовтня Фонд Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест передали два апарати штучної вентиляції легенів виробництва Франції лікарям Маріупольської міської лікарні № 9. Вручення відбулося в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні», який став частиною великої програми «Рінат Ахметов - Порятунок життів».

- Ринат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Ще в лютому державні лікарні з різних регіонів України почали отримувати обладнання та витратні матеріали, яких потребували найбільше. Головною медичної потребою стали апарати штучної вентиляції легенів. Щоб закрити цей дефіцит Фонд Ріната Ахметова закупив 204 апарати ШВЛ високого класу. Медикам з 12 регіонів вже передані більше 140 апаратів, - сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Представник компанії Метінвест, директор з персоналу та адміністрації металургійного комбінату «Азовсталь» Костянтин Войцеховський зазначив, що Донецька область отримала вже 37 апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова. 6 з них рятують життя пацієнтів в лікарнях Маріуполя.

- Це обладнання - в числі найсучасніших в світі, але найголовніше - воно просте у використанні і в значній мірі виключає вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз, - сказав Костянтин Войцеховський.

Він додав, що медустанови Маріуполя також отримали від Фонду понад двадцять тисяч експрес-тестів, засоби індивідуального захисту для медиків, аналізатор проб в комплекті з тест-системою і боксом біобезпеки та інше обладнання, необхідне для проведення високоточних аналізів.

Директор Маріупольської міської лікарні №9 Олександр Железняк подякував Фонду Ріната Ахметова за допомогу.

- Сьогодні для нашої установи особливий день. Ми отримуємо від Фонду Ріната Ахметова ці чудові апарати, які дозволять нам ще краще надавати медичну допомогу. Зараз в нашій лікарні багато пацієнтів і нові апарати виявилися вельми доречними. Переоцінити внесок Ріната Леонідовича та його Фонду в справу боротьби з COVID-19 неможливо. Ми знаємо від наших колег з інших лікарень, які хороші апарати закупив Фонд, як вони допомагають важким пацієнтам. Тому від усього колективу і хворих дякую за цю допомогу, - сказав Олександр Железняк.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко зазначив, що Фонд Ріната Ахметова - яскравий приклад системної, комплексної та своєчасної допомоги Маріуполю в боротьбі з коронавірусом.

- У цій боротьбі ми відчували підтримку і опору. Ми отримали життєво важливі експрес-тести, потужну ПЛР-лабораторію, яка робить в добу 200 досліджень і дає нам можливість швидко приймати рішення. Без апаратів ШВЛ неможливо надати допомогу важким пацієнтам. Важливо, що ці апарати будуть служити жителям міста Маріуполя і після пандемії. Коли ми бачимо таке єднання бізнесу і муніципалітету, у нас, як у міста, у мене, як у градоначальника, з'являється впевненість, що будь-які виклики нам під силу. Дякую Фонду і особисто Рінату Леонідовичу за системну допомогу, - сказав Вадим Бойченко.

За словами радника губернатора Донецької області Миколи Трофименко, в регіоні щодня фіксують збільшення кількості хворих, але приводів для паніки немає:

- Наша галузь охорони здоров'я абсолютно готова до будь-яких викликів, пов'язаних з COVID-19. Наші лікарні забезпечені засобами індивідуального захисту та обладнанням. Безумовно, без системної допомоги соціально відповідального великого бізнесу, ми були б не в повній мірі готові до цієї боротьби. Дякуємо Фонду і Рінату Леонідовичу за таку щедру допомогу.

Завідуюча відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Маріупольської міської лікарні №9 Ольга Тимошенко приєдналася до подяк.

- Наше відділення сьогодні приймає важкі пневмонії з усього міста, в тому числі ковіднi пневмонії. Звичайно, є нестча технічний ресурсів. Величезне спасибі Фонду Ріната Ахметова за те, що розширює наші можливості в наданні допомоги жителям нашого міста, сказала Ольга Тимошенко.

З початку епідемії коронавірусу сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова отримали державні лікарні у Львівській, Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській, Тернопільській, Рівненській, Закарпатській та Харківській областях, а також у Києві.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Більше про допомогу Фонду Ріната Ахметова країні в боротьбі з COVID-19 читайте в оглядових матеріалах:

1. Зупинити коронавірус в Україні: хроніка допомоги Фонду Ріната Ахметова країні

2. Боротьба з коронавірусом: як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні зупинити епідемію. Частина 2

3. Допомогти країні впоратися з глобальними викликами. Частина 3