Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Маріуполь для мене — більше, ніж просто місто»: чемпіон Європи Станіслав Оліферчик довірив свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

11.01.2023

Чемпіон Європи із стрибків у воду, маріуполець Станіслав Оліферчик дуже сумує за рідним містом. Початок війни він із батьком-тренером зустрів у столиці, а решта родини була у Маріуполі: пережили численні обстріли, під час евакуації куля влучила в їхню автівку. Український чемпіон поділився своїми спогадами з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. 

У перший день повномасштабної війни, почувши звуки вибухів, спортсмен не дуже занепокоївся: у 2014-2015 роках у його рідному Маріуполі іноді було чутно постріли, вибухи, але це було десь далеко. Тож він пішов у басейн на тренування. Там порадили повертатися до готелю. Станіслав почав телефонувати родині в Маріуполь. Каже, що у перші дні всі були відносно спокійні та чекали, що все швидко закінчиться.

«Вже з 2 березня почалися проблеми зі зв’язком у Маріуполі. Стріляли не тільки десь там, а й по місту були серйозні обстріли, почали скидувати бомби з літаків просто на мирне населення. Це відчуття жаху не передати», — зізнається спортсмен.

Він буквально жив у Telegram-каналах, шукаючи хоча б якусь інформацію про будинки, де живуть мама з сестрою, бабуся та дідусь. Дізнався, що в оселю його рідних влучив снаряд, поки їх не було вдома. Пізніше родині вдалося виїхати. Дорогою куля потрапила в їхню автівку, але, на щастя, ніхто не постраждав. 

«Я з ними зустрівся 8 травня. Ми просто розплакалися, коли один одного побачили. Вони дуже хочуть до мирного Маріуполя... Це більше, ніж просто місце. Для мене це місто сили. Все ще не вкладається в голові, що в найближчі роки ми, напевно, туди не потрапимо. Але віримо в краще, віримо в ЗСУ, сподіваємося, що ця мить настане якомога скоріше», — каже Станіслав. Дивіться та слухайте його історію за посиланням bit.ly/3GB5Li9

Історія Станіслава увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 55 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:

— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом t.me/civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею https://civilvoicesmuseum.org/ та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001