Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Людина має жити з метою і ділитися нею»: 15-річний Іван з Маріуполя став учасником зміни «Блогер Кемп» від Фонду Ріната Ахметова

22.09.2023

Івану Желєзному з Маріуполя — 15 років. Хлопець з дитинства займався танцями та мріяв виступати на кращих сценах світу. У лютому 2022-го готувався до змагань у Європі. Костюм для виступу згорів разом з квартирою... Відтоді Іван не танцює. Після пережитого він зміг подолати шлях до безпеки. Нещодавно підліток став учасником зміни «Блогер Кемп», організованої на Закарпатті Фондом Ріната Ахметова.

Нагадаємо, що 22 вересня завершується подання заявок на осінню зміну, яка відбудеться протягом десяти днів, починаючи з 20 жовтня. До участі у проєкті «Рінат Ахметов — Дітям. Мирний відпочинок дітям України» запрошуються діти 8-15 років, які постраждали від війни в Україні. А саме:

— діти, які були незаконно депортовані до рф та повернулися в Україну;
— втратили батьків під час війни;
— хлопці та дівчата з прийомних сімей, ДБСТ, під опікою та усиновлені;
— дітлахи, які живуть у зонах активних бойових дій;
— ті, хто постраждав внаслідок бойових дій.

Зареєструйтеся одним з двох способів:

— за телефоном безкоштовної гарячої лінії Фонду 0 (800) 509 001 (працює з понеділка по п’ятницю), або
— онлайн за http://akhmetovfoundation.org/s/8d525c

«Я хочу дати це інтерв’ю, щоб ніхто ніколи не забув про вчинки росіян. Я не хочу, щоби це було пробачено. Я зі 100% упевненістю можу сказати, що я це ніколи й нікому не пробачу», — каже Іван у розмові з Олексієм Сухановим, амбасадором Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова, ведучим та актором.

У палаючому Маріуполі мама Івана, медична сестра, надавала допомогу людям у підвалі, а батько під обстрілами розвозив їжу та воду. Його друг загинув, а дідусь і досі під містом в окупації. На шляху з Маріуполя сім'ї довелося їхати та йти повз мінне поле. У певний момент Іван наступив на блискучий об’єкт. Це був найстрашніший момент у житті: подумав, що це, можливо, його останні секунди. Дочекався, коли батьки пройдуть вперед — і лише потім зробив крок...

«Я гадаю, основне, що забрали у багатьох дітей — і не лише з Маріуполя, — це дитинство. Забрали все й одразу», — ділиться Іван.

Йому сниться Маріуполь. Іван сподівається, що одного дня зможе туди повернутися. А ще — мріє знову зайнятися танцями та навчати інших. Адже упевнений, що людина має жити з метою та ділитися нею.

Дивіться та слухайте історію хлопця у Музеї «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова— https://civilvoicesmuseum.org/stories/oleksij-suhanov-ce-istoriya-15-richnogo-ivana-z-mariupolya

Олексій Суханов познайомився з Іваном у таборі на Закарпатті, під час зміни «Блогер Кемп» від Фонду. Діти, які там перебувають, не лише опановують навички блогера, а й працюють з досвідченими психологами. Такий відпочинок та оздоровлення вже отримали майже 5000 дітей з усієї України.