Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Люди чіпляються за своє. Інколи через це втрачають життя»: волонтер Ігнат, який вивіз із зони бойових дій понад 2 тисячі людей, поділився з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова своєю історією

18.06.2023

Ігнат Івлєв–Йорк — волонтер із Британії. Він допоміг виїхати з найгарячіших точок вже понад 2 тисячам українців. Чому люди не залишають рідні міста навіть під страхом обстрілів? Ігнат поділився своїми спостереженнями та своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Він почав займатися волонтерством в 2016 році.

«Просто зібрали гроші на першу автівку. І пішло-поїхало», — посміхається Ігнат. І підкреслює, що рекомендує братися за подібну справу тільки зваживши всі «за» та «проти».

«Вивезти людей кудись і там залишити — недостатньо. Часто людям потрібна підтримка потім. Тож якщо ти вже взявся — доводи все до кінця і продумуй кожний свій крок. Починаючи від того, як будеш ремонтувати машину в дорозі», — говорить він.

Його вже давно не дивує факт, що люди продовжують жити поруч зі смертельною небезпекою.

«Люди дуже тримаються за своє, за майно. Їх можна зрозуміти. Логіка ж часто буває така: до тебе ніколи не прилітає. Прилітає до друзів, до сусідів і знайомих. Але коли прилітає до тебе, то вже пізно», — розповідає Ігнат.

Про те, як йому довелося вивозити з Донеччини «200-го» і коли, на його думку, Україна переможе ворога? Дивіться і слухайте його історію тут: bit.ly/3Xkf8KT

Історія Ігната увійшла до архіву Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею нараховує вже понад 70 000 історій.

Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.