ua

Любов і голуби: що допомагає жити людям з Авдіївки

01.11.2019

 

Вулиця Спортивна на околиці Авдіївки одна з найнебезпечніших у місті. Зовсім поруч із нею розташована сумнозвісна «Промка» – промзона, що стала місцем найзапекліших боїв. Місцева жителька Любов Сьомушкіна розповідає, що тільки на Спортивній за час бойових дій чотири людини було поранено, а ще один сусід жінки загинув.

Віктор Калина – теж мешканець Спортивної. Він підтверджує слова Любові та додає, що після перших обстрілів дуже багато їхніх сусідів виїхало. Причому не тільки з вулиці Спортивної, а взагалі якнайдалі від Донбасу.

– А вже коли загинули люди, то й найстійкіші повтікали. Залишилися лише ті, кому тікати нема куди, – розповідає чоловік.

Разом із дружиною Людмилою Віктор часто ховається від обстрілів у льосі. Вперше вони використовували його як укриття, коли намагалися захистити від небезпеки внучку Вікторію.

– Був обстріл. Побігли, звичайно, відразу сюди. Тому що льох у нас глибокий, міцний. Довго тут сиділи. Внучка перелякалася. Не знаю, коли вона тепер приїде до нас погостювати, – каже Віктор.

Сьогодні цей льох – місце постійної дислокації для сім’ї Калини. Тут запас провізії, світло й обладнані спальні місця. А ще напис, залишений онукою в дні перших обстрілів: Вітя + Люда + Віка = Життя. Дивлячись на це «графіті», чоловік постійно сумує. І йде в голубник, який побудував у дворі ще до конфлікту. Тут живуть 100 пернатих.

– Голуби – це моя віддушина. Тут моє місце спокою, – зізнається пенсіонер.

Калини, Сьомушкіни та сотні інших авдіївських сімей, які не покинули свої будинки, регулярно отримують допомогу Ріната Ахметова.

– Для нас це величезна підтримка. Низький уклін Рінату Леонідовичу за те, що не забуває про земляків, – каже Любов Сьомушкіна.

У листопаді допомогу Ріната Ахметова отримають понад 22 тисячі осіб. З початку збройних дій Фонд Ріната Ахметова видав понад 12,4 мільйона продуктових наборів на Донбасі. Завдяки цій допомозі врятовано понад мільйон людських життів.

15
років Фонду Ріната Ахметова.
Сила допомоги однієї людини.