Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art оголошує програму показів

16.07.2014

Львівський міжнародний фестиваль короткометражного кіно Wiz-Art оголошує програму конкурсних та позаконкурсних показів і спеціальних подій.

До міжнародного конкурсу потрапили 15 стрічок з Німеччини, Великобританії, США, Франції, Ірану, Нідерландів, Польщі та України. Серед них — володар гран-прі фестивалю короткометражного кіно в Клермон-Феррані болгарська стрічка «Честь» Павела Веснякова, новий фільм дворазового лауреата премії BAFTA й переможця номінації «Найкращий режисер» фестивалю в Локарно Адріана Сітару «Партнерство», британський фільм-володар Призу журі фестивалю Exground Filmfest у Вісбадені «Тушковане м’ясо та пунш» Саймона Елліса та володар третьої премії цьогорічного фестивалю Urban Films Festival в Парижі стрічка «Шкіра» Седріка Превоста. Інші надзвичайно титуловані стрічки-учасниці конкурсу — іранський фільм «Більше двох годин» Алі Аскарі та американський фільм «Проби» Сусани Касарес. Також у конкурсі — номінант на премію BAFTA серед короткометражних фільмів «Вид на море» Анни Дуфілд та Джейн Лінфут, учасник короткометражної секції фестивалю «Санденс» «Білий ранок» Пола Баррітта та фільм-учасник Каннської короткометражної програми «Де ми» Ілкера Чатака. Крім того, в конкурсі представлено експериментальний фільм амстердамського дуету митців Хаї Хертог та Ніра Надлера «Урожай» та фільм-володар спеціальної відзнаки журі Шанхайського фестивалю «BANG! BANG!» Жюльєна Бісаро.

У міжнародній програмі представлені й дві українські стрічки — дебютна ігрова короткометражка «Віолончель» Олесі Моргунець, знята в Криму, та фільм-учасник Каннської короткометражної секції «Прості речі» Олександра Ратія.

До українського конкурсу цьогоріч відібрано 11 стрічок вітчизняних режисерів. Серед них чотири анімаційні роботи, зокрема, анімація-учасник міжнародних конкурсів «Жуйка» Ольги Макарчук про один день з життя звичайної жувальної гумки, «Вигадка» Катерини Чепик про дівчинку, яка потрапляє в паперово-пластиліновий світ, пластилінова анімація «Дідочок задумав женитись» Юрія Борисенка та етюд на піску «Гості дому мого» Олега Федченка. Крім того, в українському конкурсі — новий фільм сестер Марини та Оксани Артеменко «Абонент», драми «Так закінчилось літо» Марини Рощиної і «24 години з життя жінки» Олександра Фещенка, філософська короткометражка Олександра Шкрабака «Сортувальник» й історія про самотність «Бабушка» Аліни Горлової. Також у конкурсі представлені експериментальні фільми «Об’єкти у дзеркалі ближче, ніж вони здаються» Марини Дикухи та «Холодна війна» Юлії Проскуріної.

Поза конкурсом глядачам фестивалю покажуть програму фільмів про несподівані перетворення «Ігри розуму», програму «Сила людини», що складається з фільмів про права людини, та розважальну програму «Брудні секретики», що зібрала стрічки про цікаві людські вподобання. Окрему програму складуть найкращі відеокліпи.

У спеціальній програмі — найкращі документальні фільми об’єднання «Вавилон’13», присвячені українському громадянському протесту 2013-2014 років. Режисери об’єднання візьмуть участь у дискусії про документальне кіно як інструмент боротьби. Також у програмі — українська короткометражна класика ХХ століття, документальні короткометражки з різних країн світу Doc.You та польська панорама від фестивалю Short Waves.

Джерело: http://wiz-art.ua/ 

Із детальною програмою фестивалю можна ознайомитися тут http://wiz-art.ua/festival/programa/