Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Луганська область отримала сучасні апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова

14.06.2020

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК передали два сучасних апарати штучної вентиляції легенів Центральній міській лікарні Рубіжного в Луганській області. Подія відбулася у рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» – однієї з головних складових великої програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

«Фонд передає державним установам охорони здоров'я 32 апарати ШВЛ. Це найбільша партія, яка перетнула кордон України з початку карантину. Вдалося виконати практично неможливе завдання. Адже апарати ШВЛ довелося шукати по всьому світу тоді, коли попит на них стрімко зріс. Але ці складнощі позаду, і ми передаємо сучасне обладнання в медустанови в різних куточках країни. Таким чином, високоякісна медична допомога буде доступною максимально великій кількості людей. А оскільки працюватиме техніка довгі роки, будуть врятовані тисячі життів», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

Вручаючи сертифікат на апарати ШВЛ, представник ДТЕК Віталій Шевченко зазначив, що регіону вкрай необхідна підтримка в боротьбі з поширенням коронавірусу.

«Тільки спільними зусиллями представників суспільства, бізнесу та влади ми здатні допомогти країні у вирішенні тих питань, які стоять перед нею в цій надзвичайній ситуації», – сказав Віталій Шевченко.

Як зазначив керівник Луганської обласної державної адміністрації Сергій Гайдай, допомога Фонду виявилася дуже необхідною:

«Я хотів би черговий раз подякувати Фонду Ріната Ахметова за допомогу Луганській області. Ми вже отримували захисні костюми для медиків і експрес-тести, а тепер дочекалися апаратів ШВЛ. Я знаю, що за них в світі йшла справжня боротьба. І все ж, у нас вони з'явилися саме вчасно».

Нові апарати ШВЛ вразили медиків не тільки своїми можливостями, але й зовнішнім виглядом.

«Від себе особисто та усіх медичних працівників лікарні хотів би подякувати Фонду Ріната Ахметова за неоціненну допомогу і розуміння проблем охорони здоров'я. Мені навіть складно уявити, що це саме апарат ШВЛ – настільки він сучасний і крутий. Це апарат високого класу. Велика подяка», – сказав директор Центральної міськлікарні Рубіжного Едуард Кравченко.

Крім того, медики отримали приємний і разом з тим корисний подарунок від Фонду – сертифікати на комплект медичного спецодягу. Лікарі зможуть за QR-кодом вибрати необхідні розміри одягу, який зшиють на спецзамовлення.

Раніше Фонд Ріната Ахметова передав Луганській області 30 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу, 6000 захисних костюмів для медиків, аксіометри, пульсометри, засоби індивідуального захисту.

Як повідомлялося, апарати ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова одержали медики Львова, Івано-Франківська, Краматорська, Костянтинівки та Бахмута. Загалом державним установам охорони здоров’я буде передано 200 одиниць найсучасніших моделей цієї техніки.

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти в порятунку життя людей. Він реалізується за програмою «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатним долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.

Докладніше про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте в нашому спеціальному матеріалі.