Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Кожні 3 дні в інтернатах України помирає 1 дитина

05.02.2016

Кожні 3 дні в Україні в інтернатах помирає 1 дитина через хворобу або через нещасний випадок. Одночасно 250 дітей протягом 3 днів влаштовуються до інтернатів.

Дослідження роботи системи інтернатного або ж інституційного догляду представив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба та анонсував реформу інтернатів.

«Ми маємо розуміти, що фінансуючи інтернати, ми руйнуємо сім’ї. Краще ці колосальні кошти направити на підтримку родини та забезпечити дитину необхідними послугами в межах громади», - вважає Уповноважений.

Зараз в інтернатах мешкає 103 995 дітей. 10 775 – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. У всіх інших є батьки.

Якщо утримання дитини в інтернаті на місяць обходиться бюджету країни від 3 до 14 тис.грн., то малозабезпечена сім’я отримує 1236,75 грн.

Дослідження, проведені спільно з громадською організацією «Україна без сиріт», показали, що кількість дітей в інтернатах залежить не від потреби цих дітей, а від кількості цих закладів.

«Стосовно кількості дітей, якщо в Київській області при більшій кількості дітей – менше інтернат них закладів, а у Вінницькій – більше - 17 інтернатів при меншій кількості дитячого населення. Тобто скільки не набудуй закладів, всі вони будуть наповнені. Заклад для отримання свого фінансування має наповнюватися», - каже Микола Кулеба.

Результати дослідження будуть опрацьовані робочою групою спільно з представниками Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики та Міністерства фінансів. Конкретні дії щодо реформування інституційного виховання дітей мають бути представлені вже у травні цього року.
 

СИРІТСТВУ - НІ!