«Кожна втрата потребує уваги, навіть втрата улюбленої чашки»: психологиня Наталія Гурець розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова про подолання травм війни
Психологиня Наталія Гурець із Черкас вже через кілька днів після повномасштабного вторгнення допомагала людям. З Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова Наталія поділилася своєю історію і розповіла, чому важливо дозволяти собі плакати, і як підтримувати того, хто плаче.
В лютому 2022 року Наталія перехворіла на «корону» і вперше вийшла на вулицю якраз 24 числа.
«Новини я не дивлюся. До того ж, мала ще хворобливий постковідний стан. Але одразу відчула: відбувається щось дуже серйозне. Повітря було наповнене тривогою», — пригадує Наталія.
Вона одразу почала діяти. Разом із колегами зібрала команду та організувала роботу телефону довіри.
Наразі Наталія працює з переселенцями в Черкасах. Якщо в перші місяці повномасштабної війни у людей на передньому плані був емоційний хаос, то тепер йдеться частіше про тривожність та «консервацію» почуттів.
«Дуже багато втрат — житла, домашніх тварин та побутових речей. Я вже не кажу про втрату рідних і друзів. Це дуже велике психологічне випробування. І тому потрібно дозволяти собі оплакувати те, що хочеться оплакати. Навіть свою улюблену чашку», — говорить Наталія.
Як подолати тривожність та як випускати назовні власний біль безпечно для себе і своїх близьких? Про це психологиня розповіла Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Дивіться та слухайте за посиланням
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі Музею «Голоси Мирних»
Головна - "Голоси Мирних", музей Фонду Ріната Ахметова
або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.