«Кожен Новий рік без Маріуполя — це сльози на очах»: працівниця «Азовсталі» довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
«Веселка» — це був найсучасніший парк у Маріуполі. Олена разом із сім’єю зустрічала там Новий Рік. Спогади про втрачені традиції з мирного життя — не менш болючі, ніж згадки про втрачений дім... Своєю історією з Музеєм «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова поділилася Олена Лапщун, представниця сімейної династії працівників «Азовсталі».
Її родина, як і багато маріупольців, працювала на металургійному підприємстві. Старше покоління — у залізничному цеху. Олена ж обрала інший напрямок: зважувала вантажі, які надходили залізницею.
«Ми мали стабільне, розплановане на багато років вперед, життя: діти вчитимуться, ми їм допомагатимемо… 24 лютого 2022 року все змінилося докорінно», — розповідає Олена.
Вони одними з перших почули й побачили ворожі залпи, адже дім розташовувався на околиці міста. Проте справжній жах приніс авіаналіт.
«Я такого взагалі не очікувала. Я зрозуміла, що все погано. У мене почалася істерика… Потім почала діяти. Ми переїхали до іншої частини міста. Понад місяць сиділи у підвалі. А потім вже виїжджали», — пригадує жінка.
Зараз родина Олени облаштувалася у Вінниці. Про своїх синів, допомогу у хабі «ЯМаріуполь» та те, що дає сили триматися, вона розповідає на порталі Музею «Голоси Мирних» https://civilvoicesmuseum.org/stories/kozhen-novij-rik-bez-mariupolya-ce-slozi-na-ochah
Кожна історія про війну важлива. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.