Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Коронавірус в Україні: Фонд Ріната Ахметова передав МОЗ обладнання для порятунку хворих від найнебезпечніших ускладнень, а також засоби індивідуального захисту для лікарів

11.03.2020

Фонд Ріната Ахметова передав Міністерству охорони здоров'я України медичне обладнання, необхідне для ефективного лікування ускладнень і попередження поширення коронавіруса COVID-19.

Це чотири апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і чотири кисневих концентратора для них, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний і протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезона, інше необхідне обладнання.

Зокрема, 11 березня Фонд передав МОЗ:

– апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL та SERVO AIR і кисневі концентратори для них – по 3 шт.;

– ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV – 30/40 – 1 шт.;

– захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin – 1 шт.;

– захисні одноразові комбінезони – 400 шт.;

– інфрачервоні термометри з лазерною указкою – 80 шт.;

– захисні маски – 10 000 шт.

Для екстреного реагування на загрозу епідемії в країні було складено перелік медичного обладнання та засобів індивідуального захисту Фондом у координації з МОЗ.

Також були враховані рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо медичного обладнання для тих країн, які стикнулися з загрозою коронавірусу.

«ВООЗ відстежує ситуацію з ліками з огляду на те, що поширення коронавірусу може призвести до порушення постачання. Також складено перелік необхідного медичного обладнання, до якого, зокрема, увійшли апарати для вентиляції легенів і системи подачі кисню», – пояснив глава ВООЗ, доктор Тедрос Гебреєсус.

Спецобладнання, яке Фонд передав МОЗ, є головним шансом на порятунок пацієнтів із серйозними ускладненнями коронавірусу. Так, унікальний ізолювальний мобільний бокс гарантує нерозповсюдження інфекції від зараженого хворого. Водночас шість ізольованих рукавів забезпечать лікарям безпечний доступ до пацієнта.

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, у випадках, коли ускладнення коронавірусу провокують важкі ураження легенів, врятувати життя людини можуть тільки апарати ШВЛ і кисневі концентратори.

Апарат допоможе хворому дихати, а в разі зупинки дихання буде підтримувати роботу легенів, насичуючи кров киснем. Важливо, що для обладнання, постаченого Фондом, не потрібні кисневі балони – кисень виробляється мобільним концентратором у будь-яких умовах. А апарат ШВЛ SERVO AIR завдяки вбудованому акумулятору може цілу годину працювати без електрики.

«Фонд першим у країні відреагував на небезпеку поширення коронавірусу. За особистим рішенням Ріната Ахметова якнайшвидше для українських медиків придбано обладнання для ефективного лікування ускладнень, що виникають у хворих на коронавірус, а також засоби захисту для медиків. Сьогодні ми передали допомогу, призначену для всієї країни. Це унікальний мобільний бокс, спеціальний захисний костюм – скоріше повноцінний скафандр на зразок космічного, а також мобільне медичне спецобладнання – апарати штучної вентиляції легенів і кисневі концентратори до них, яких, за словами самих медиків, вони дуже потребують в умовах нової загрози. За потреби ця унікальна техніка може бути доставлена в будь-яку точку країни максимально швидко», – розповіла Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За словами фахівців, значення допомоги Фонду неможливо переоцінити.

Глава Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації та медичної допомоги Михайло Радуцький зазначив, що Фонд Ріната Ахметова завжди першим приходить на допомогу Україні. І це особливо важливо сьогодні, коли весь світ і наша країна стикнулися з загрозою поширення коронавірусу.

«Сьогодні, коли світ весь, не тільки Україна має виклик з пандемією, і коли у світі є дефіцит обладнання та засобів захисту для боротьби з коронавірусом, для України дуже важливо сьогодні соціально відповідальні люди, такі як Рінат Ахметов і його Фонд, які допомагають країні. Сьогодні ми отримали від Фонду Ріната Ахметова такі необхідні країні засоби захисту, засоби безпеки для лікарів, для хворих, обладнання для штучної вентиляції легень – для оксигенотерапії. Ми знаємо, що на сьогодні ускладнення від коронавірусу нічим окрім оксигенотерапії не лікуються. Такий вклад Фонду Ріната Ахметова в здоров’я людей – це вклад і в розвиток економіки, і в фінансову стабільність країни, в її безпеку і розбудову. Бо люди – це найголовніше багатство країни».

«Членами оперативного штабу МОЗ були детально опрацьовано матеріально-технічне забезпечення закладів, які були визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим коронавірусом і визначені ті заклади в яких критично не вистачає або апаратів для штучної вентиляції легень або є такі апарати, але немає забезпечення кисню під високим тиском, без якого такі апарати працювати не можуть. І хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за те що у пацієнтів, які можуть опинитися в цих закладах, з’являється шанс на адекватне лікування відповідно до сучасних протоколів. Апарати від Фонду Ріната Ахметова є апаратами високого експертного класу і дають можливість за сучасними протоколами забезпечувати штучну вентиляцію легень пацієнтам з ускладненим перебігом даної вірусної інфекції», - сказав під час передачі обладнання та засобів захисту член штабу боротьби з коронавірусом, президент асоціації лікарів-анастезіологів, доктор медичних наук Сергій Дубров.

28 лютого Фонд передав Міністерству охорони здоров’я України мобільний апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і концентратор кисню (отже, на сьогодні МОЗ отримав від Фонду Ріната Ахметова по 4 одиниці апаратів ШВЛ і концентраторів кисню до них).

Також до санаторію «Нові Санжари» було доставлено засоби захисту для лікарів і працівників медустанови. А за тиждень до цього Фонд Ріната Ахметова передав евакуйованим із Китаю «набори турботи»: пледи, засоби особистої гігієни, халати.