Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Коронавірус в Україні: допомога Ріната Ахметова вже готова рятувати життя

18.03.2020

Апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) від Фонду Ріната Ахметова вже встановлений та готовий до роботи в Рівненській центральній міській лікарні.

Такі висококласні апарати вкрай необхідні, особливо в тих випадках, коли коронавірус тягне важкі ураження легень. Важливо, що для обладнання, шведського виробництва, поставленого Фондом, не потрібні кисневі балони – кисень виробляється мобільним концентратором у будь-яких умовах. А апарат ШВЛ SERVO AIR за рахунок вбудованого акумулятора може цілу годину працювати без електрики.

«Ці апарати настільки сучасні, що буде актуально навіть через п'ять-шість років. Це саме те реанімаційне обладнання, яке дозволяє забезпечити штучну вентиляцію легень, або концентрацію кисню. А також захищати персонал від потенційних ризиків біологічних загроз. Я б хотів подякувати за таку ініціативу, вона дуже актуальна для нас», – сказав в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ України Ігор Кузин.

Він підкреслив, що обладнання Фонду входить до переліку найбільш необхідних медичних потреб країни, які були розроблені спільно з МОЗ України.

До цього Фонд Ріната Ахметова вже передав МОЗ України дві партії висококласних апаратів ШВЛ штучної вентиляції легень шведського виробництва. Також були надані кисневі концентратори для них, ізолюючий мобільний бокс, захисний біологічний та протихімічний костюм, 400 захисних одноразових комбінезонів, 10 тисяч захисних масок, безконтактні термометри, окуляри.

Фонд закуповує для Донецької області аналізатор експрес-тестів на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для нього. Аналізатор привезуть в лікарню Маріуполя. Він дозволить в лабораторних умовах проводити експрес-тестування (найефективніший спосіб виявлення захворювання) і значно прискорити діагностику коронавірусу. Крім того, Фонд закупить для країни 20 000 експрес-тестів для виявлення інфекції.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом в усі області за проєктом «200 швидких для України». Ними можна скористатися для підтримки життя дітей з ускладненнями від коронавірусу при транспортуванні в стаціонар.