Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Коли запрацює механізм усиновлення дітей, евакуйованих за кордон? Відповідь експертки Світлани Якімеліної

11.04.2023

Програма “Рінат Ахметов - Дітям. Сирітству - ні!” отримує питання від користувачів порталу та учасників онлайн-заходів. Найактуальніші з них, на наш погляд, варті окремої публікації. Наприклад: “Коли запрацює механізм усиновлення дітей, евакуйованих за кордон?” - кілька раз прозвучало на нашому онлайн-заході, що відбувся 31 березня 2023.

Відповідь надала очільниця Закарпатської обласної служби у справах дітей Світлана Якімеліна.

 

“На даний момент, під час воєнних дій, діти, які евакуйовані за кордон, можуть бути усиновлені тільки після їхнього повернення в Україну.

Про це йдеться у постанові №907 від 16.08.2022 "Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей":  Посилання на Постанову №907

Щодо опіки, то поки що це можливо тільки для громадян, які перебувають у родинних стосунках з дитиною, евакуйованою за кордон. Так само і з усиновленням - можливо тільки якщо громадяни України перебувають з дитиною у родинних стосунках.

Наразі ведеться кропітка робота щодо розробки подібного алгоритма - щоб евакуйовані діти отримали можливість бути усиновленими громадянами України. Тут треба врахувати багато моментів - від встановлення контакту до перетину кордону.

Ми очікуємо, що найближчим часом все ж такі будуть прийняті відповідні зміні. Але поки що це - тільки наміри. Йде напрацювання законодавчої бази.

Тобто, про це ведеться розмова, але стосується виключно процесу усиновлення громадянами України. Міжнародне усиновлення призупинене”.

Усиновлення під час війни: правила