«Коли не можна переривати лікування, а в місті тривають бої, адресна допомога таким пацієнтам, як я, є надзвичайно доречною», — онкохворий житель Донецька
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--2ea39e191f2cbab0d51b515d4d402fdf591df9e0/1373_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%221373_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%271373_0_orig.jpg)
Пенсіонер два місяці тому переніс операцію з видалення пухлини шлунка. Гуманітарний штаб Ріната Ахметова допоміг йому оплатити 4-й курс хіміотерапії.
Донеччанин Микола Іванович відпрацював 23 роки на шахті імені М. І. Калініна. Уже будучи пенсіонером, Микола Іванович зіткнувся із серйозною онкологічною хворобою — раком шлунка. У липні лікарі Донецького обласного протипухлинного центру провели Миколі Івановичу операцію з видалення шлунка й селезінки. Однак, для запобігання рецидивам чоловікові однаково необхідно було пройти як мінімум 4 курси хіміотерапії.
«У липні й серпні ми з дружиною ще отримували пенсію, плюс родичі допомогли з фінансами, так що 3 курси хімії змогли оплатити самостійно, — розповів Микола Іванович. — З вересня всі виплати припинилися. Навіть у пухлинному центрі людей стало набагато менше, з інших областей ніхто не їхав».
Але треба було щось робити, адже зупинка в лікуванні могла призвести до появи нових вогнищ захворювання і звести до нуля всі вже докладені зусилля.
Від інших пацієнтів у лікарні пенсіонер дізнався про те, що Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова неодноразово надавав допомогу в оплаті медикаментів для жителів із зони проведення АТО. Потелефонував на «гарячу лінію», залишив прохання. І вже 10 жовтня Штаб оплатив життєво важливі препарати для пенсіонера — тобто можна було продовжити курс лікування.
«Складно зараз усім донеччанам: і через відсутність виплат, і через обстріли (я живу прямо навпроти «Донбас Арени» й бачив, як учора вилітали вікна після вибуху), і тому що немає роботи, а в аптеках ліків, — каже Микола Іванович. — Родичі кличуть нас жити закордон, але я не можу залишити свій будинок, у якому кожен цвях забитий власними руками. Чекатимемо миру, і, якщо знадобиться, будемо відбудовувати Донецьк. Тому спасибі велике Гуманітарному штабу й Рінату Ахметову за те, що дають надію дожити до цього часу».