«Коли ми переможемо, щастю не буде меж»: Марія Бурмака довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--5d7aa03ab90a6384af19344023ae40f604f9770a/%D0%91%D1%83%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B0_1200%D1%85628.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%22Burmaka_1200h628.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%27%25D0%2591%25D1%2583%25D1%2580%25D0%25BC%25D0%25B0%25D0%25BA%25D0%25B0_1200%25D1%2585628.jpg)
Співачка Марія Бурмака зустріла початок повномасштабної війни у Києві. Коли за два будинки від неї прилетіла ракета, Марія вперше пережила дуже сильне відчуття страху — з того дня вона страждає від панічних нападів. Її серце крається і через події у Харкові, де співачка народилася та зросла.
Це сталося під час перших «прильотів» по Києву — вибух у парку біля будинку, де мешкає Марія. Її дім не постраждав, але жінка отримала психологічну травму, яка вже довго відгукується у вигляді раптових панічних атак. Коли паніка трапилася вперше, Марія не зрозуміла, що відбувається.
«Це дуже дивне самовідчуття, повний параліч волі. У перший раз здається: усе, от мій кінець і прийшов. Нібито не вистачає дихання, накатує дикий страх», — ділиться Марія.
Вона зазначає: панічна атака потребує допомоги спеціаліста, але є й певні інструменти самодопомоги. Якщо ви перебуваєте у приміщенні — треба вийти на простір, встати рівно та відчути ногами землю. Обійняти себе руками, відчути кордони свого тіла. Допомагає дихання: вдих на 4 рахунки й такий самий видих. Далі треба перемкнути увагу: зафіксувати і порахувати, що ви бачите навколо, якого це кольору. Так психіка «повертає» людину в реальність і стабілізує власний стан.
У Харкові у Марії залишилися двоюрідний брат із старенькою мамою, більш далекі родичі, багато друзів та однокласників. Друг її дитинства працює у місті разом із сином, обидва — хірурги. Кажуть, якщо поїдуть, то хто оперуватиме людей?
«Те, що відбувається у Харкові, викликає у мене сльози. Місто мого дитинства просто знищують... Коли я приїду, я обійматиму ці будинки. Зараз допомагаю, як можу. І молюся», — ділиться співачка.
Марія мріє про велике свято, яке чекає на українців після перемоги над ворогом — вона уявляє, як усі вийдуть на вулиці, будуть обіймати один одного та радіти. І коли це станеться, упевнена співачка, щастю не буде меж. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3ceoo0b
Свою історію Марія Бурмака довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій.
Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом @civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.