Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

«Коли ми переможемо, щастю не буде меж»: Марія Бурмака довірила свою історію Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова

24.08.2022

Співачка Марія Бурмака зустріла початок повномасштабної війни у Києві. Коли за два будинки від неї прилетіла ракета, Марія вперше пережила дуже сильне відчуття страху — з того дня вона страждає від панічних нападів. Її серце крається і через події у Харкові, де співачка народилася та зросла. 

Це сталося під час перших «прильотів» по Києву — вибух у парку біля будинку, де мешкає Марія. Її дім не постраждав, але жінка отримала психологічну травму, яка вже довго відгукується у вигляді раптових панічних атак. Коли паніка трапилася вперше, Марія не зрозуміла, що відбувається.

«Це дуже дивне самовідчуття, повний параліч волі. У перший раз здається: усе, от мій кінець і прийшов. Нібито не вистачає дихання, накатує дикий страх», — ділиться Марія.

Вона зазначає: панічна атака потребує допомоги спеціаліста, але є й певні інструменти самодопомоги. Якщо ви перебуваєте у приміщенні — треба вийти на простір, встати рівно та відчути ногами землю. Обійняти себе руками, відчути кордони свого тіла. Допомагає дихання: вдих на 4 рахунки й такий самий видих. Далі треба перемкнути увагу: зафіксувати і порахувати, що ви бачите навколо, якого це кольору. Так психіка «повертає» людину в реальність і стабілізує власний стан.

У Харкові у Марії залишилися двоюрідний брат із старенькою мамою, більш далекі родичі, багато друзів та однокласників. Друг її дитинства працює у місті разом із сином, обидва — хірурги. Кажуть, якщо поїдуть, то хто оперуватиме людей?

«Те, що відбувається у Харкові, викликає у мене сльози. Місто мого дитинства просто знищують... Коли я приїду, я обійматиму ці будинки. Зараз допомагаю, як можу. І молюся», — ділиться співачка.

Марія мріє про велике свято, яке чекає на українців після перемоги над ворогом — вона уявляє, як усі вийдуть на вулиці, будуть обіймати один одного та радіти. І коли це станеться, упевнена співачка, щастю не буде меж. Дивіться та слухайте її історію за посиланням bit.ly/3ceoo0b

Свою історію Марія Бурмака довірила Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова — це наймасштабніший у світі архів історій мирних мешканців України, які постраждали від війни. Архів Музею налічує вже понад 30 000 історій.

Кожна історія важлива. Розкажіть свою! Поділитися історією можна так:
— напишіть вашу історію на власній Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних #розкажіть_свою_історію та запросіть друзів долучитися;
— скористайтеся чат-ботом @civilvoicesmuseum_bot у Telegram;
— відвідайте портал Музею та натисніть «Розповісти історію» праворуч зверху;
— зателефонуйте на безкоштовну гарячу лінію 0 (800) 509 001.