Як стати наставником дитини-сироти?
![](https://akhmetovfoundation.org/rails/active_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--f7d39283aea380348208281b37828f413ff8a952/2016-09-23733_0_orig.jpg?content_type=image%2Fjpeg&disposition=inline%3B+filename%3D%222016-09-23733_0_orig.jpg%22%3B+filename%2A%3DUTF-8%27%272016-09-23733_0_orig.jpg)
Фонд Ріната Ахметова і далі приймає заявки на участь у проекті «Наставництво». Станом на 20 вересня, фахівці проекту взяли й розглянули 156 анкет, а 31 кандидат вже пройшов навчальні тренінги.
Нагадаємо, у 2016 році Фонд Ріната Ахметова в межах програми «Сирітству – ні!» запустив новий проект «Наставництво», спрямований на підготовку вихованців інтернатних закладів до самостійного дорослого життя.
«У дітей-підлітків дуже мало шансів на усиновлення, адже батьки вважають за краще брати в сім’ї малюків. На жаль, інтернатного виховання мало для того, щоб увійти в доросле життя підготовленою, сформованою особистістю. Завдання нашого проекту – знайти для вихованців інтернатів старших наставників, які допоможуть їм у соціалізації та підготовки до дорослого самостійного життя», – пояснює Євгенія Рзаєва, керівник програми «Сирітству – ні!».
Що таке наставництво?
Це допомога дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, у формуванні навичок, необхідних для адаптації до самостійного дорослого життя. Через особисту взаємодію наставники допомагають дітям у навчанні та всебічному розвитку сприяють їхній соціалізації та профорієнтації. Наставник – це старший товариш, друг і порадник.
Як наставник може допомогти дитині?
- Наукова допомога. Наставник може допомогти підготувати домашнє завдання, показати, як шукати інформацію в інтернеті й користуватися нею, а також дати нові знання, які розширять кругозір дитини і стануть у нагоді в навчанні.
-
Соціалізація. Дивно, але багато повсякденних для нас речей, на які ми вже навіть не звертаємо уваги, для дитини з інтернату можуть бути абсолютно незнайомими. Наприклад, діти з інтернатів часом не знають, як заварити чай, звідки береться молоко, і ніколи не бачили сирих яєць! Адже вони ходять на обід до їдальні, де їм подають усе готове. Елементарні речі, яким звичайні діти вчаться протягом усього життя в сім’ях, можуть бути незнайомі для дитини з інтернату.
Соціалізація також має допомогти дітям навчитися приймати власні рішення, адже інтернат – це система зі своїм режимом і розпорядком дня. В інтернаті за дітей усе вирішує система: коли прокидатися, коли їсти, коли готувати завдання або грати, а коли лягати спати. - Профорієнтація. Вона буде спрямована на дітей, які будуть вступати до ПТУ, технікумів або вишів. Наставник допоможе визначитися з вибором професії, навчального закладу, навчить складати резюме, необхідне під час пошуку роботи.
Які форми наставництва, передбачені проектом?
- Індивідуальне наставництво. Передбачає взаємодію одного дорослого з однією дитиною.
- Наставництво в групі. Передбачає взаємодію як дорослого з групою дітей, так і декількох дорослих, які працюють із невеликою групою дітей.
У яких містах реалізовується проект «Наставництво»?
- Маріуполь (координатор: Лях Маргарита, 098–705–26–86, [email protected])
- Святогірськ (координатор: Степаніна Катерина, 095–187–42–76, [email protected]).
Як стати наставником?
- Заповніть анкету на порталі www.sirotstvy.net.
- Відвідайте інформаційну зустріч, а потім пройдіть індивідуальну консультацію й навчання для наставників, на якому кандидата в наставники підготують до взаємодії з майбутнім вихованцем.
- Почніть спілкування з конкретною дитиною (за сприяння координаторів проекту «Наставництво»).