Гаряча лінія 0800509001
ua
ua

Iван Козленко про проект видання фотоальбому «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ»

08.07.2013

Іван Козленко: Проект видання фотоальбому «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ» - безпрецедентне в історії українського кінознавства видання, яке збере під однією обкладинкою усі вцілілі зображення українських кіноплакатів 1920-х років до фільмів, створених під маркою Всеукраїнського фотокіноуправління (ВУФКУ). В українських, російських, голландських, британських архівах й приватних колекціях ми знайшли понад 120 кіноплакатів. Їх створили українські (Йосип Кузьковський, Ібрагим Літинський, Костянтин Болотов, Яків Леус), російські (брати Стенберги) та французькі (Мирон Чеповський) художники-графіки. Більша частина зображень уже закуплена: нині вони проходять реставрацію. Цікаво, що частина плакатів стосується фільмів, які не збереглися, і є чи не найважливішим документом до цих стрічок. 

Відомий французький кінознавець Любомир Госейко підготував дослідження з історії українського кіноплакату відповідного періоду, це буде вступна стаття до альбому. Зараз завершує роботу над статтею також відомий мистецтвознавець Дмитро Горбачов. 
Видання фотоальбому з супровідними статтями та інформацією заплановано на вересень 2013 року. Маємо намір презентувати видання в рамках Форуму видавців у Львові.